اجرای مشوق های سرباز ماهر از تیر ماه 99

اعطای وام یک میلیارد تومانی به سربازان کارآفرین

8 2,255

در سال گذشته سردار کمالی سخنگوی قرارگاه مهارت آموزی نیروی مسلح از ارائه مشوق هایی برای طرح سرباز ماهر سخن گفت. پس از چندین ماه انتظار در نهایت زمان اجرایی شدن مشوق های سرباز ماهر اعلام شد.

مشوق های سربازان دارای مهارت اجرایی شد

به گزارش باران مشاوره به نقل از رکنا، سید مهدی فرحی گفت: طبق مذاکراتی که میان نمایندگان قرارگاه مرکزی مهارت آموزی، سازمان وظیفه عمومی ناجا و ادره سرمایه انسانی و معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح انجام شده، قرار است مشوق های سربازان وظیفه دارای مهارت از تیر ماه امسال بصورت آزمایشی اجرا شود.

چه کسانی شامل مشوق سربازی می شوند؟

سردار سید مهدی فرحی در این باره افزود: این مشوق ها فقط به سرباز ماهرها تعلق می گیرد. ابتدا مهارت سربازان بررسی و راستی آزمایی شده و امتیازاتی به آنها تعلق می گیرد. سربازانی که بتوانند بالاترین امتیازت را کسب نمایند از مشوق های مشخص شده به میزان سهمیه ای که تعیین گشته برخوردار می شوند.

چه مشوق هایی به سرباز ماهر داده می شود؟

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سزبازان گفت: مهمترین این مشوق ها عبارتند از:

 • انتخاب سازمان محل خدمت، توصیه می کنیم مقاله خدمت سربازی در شهر خود را بخوانید.
 • انتخاب شهر محل سکونت
 • بخشودگی غیبت اولیه کسانی که مدت غیبت آنها حداکثر ۳ ماه باشد
 • تعویق اعزام
 • بخشش اضافه خدمت حین خدمت
 • مرخصی تشویقی
 • درجه تشویقی
 • اولویت در اعطای وام و …

برای استفاده از مشوق های فوق باید در سامانه ماهر عضو شوید. اگر هنوز اقدام به ثبت نام نکرده یا در ثبت نام اولیه ماهر به مشکل برخورده اید می توانید از راهنمای قدم به قدم عضویب در سامانه سرباز ماهر باران مشاوره استفاده کنید.

ملاک امتیاز دهی به سربازان ماهر اعلام شد

سردار فرحی در این باره افزود: این مشوق ها فقط به افرادی که در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کرده اند و قرار است از تیر ماه اعزام شوند تعلق می گیرد.

وی اضافه کرد: برای اعطای این مشوق ها 7 معیار مشخص را بررسی خواهیم کرد. این معیارها عبارتند از:

 1. تعداد مهارت
 2. نیاز بازار کار و نیروهای مسلح
 3. تجربه عملی
 4. وضعیت مهارت در آینده
 5. تحصیلات فرد
 6. پیچیدگی مهارت
 7. سایر افتخارات

 وام یک میلیارد تومانی به سربازان کارآفرین اختصاص می یابد

سردار کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح در ارتباط با طرح مهارت آموزی عنوان کرد:  حدود ۳۴ مشوق قبل از خدمت ،حین و بعد از خدمت در نظر گرفته شده است.

از 15 سالگی می توان در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کرد. در این سامانه فقط حدود 512 مهارت قرارداده شده است. سربازان می توانند با مهارت آموزی در این سامانه دنبال تولید و کارآفرینی باشند و از وام ۳۰ میلیون تا ۱ میلیارد تومانی بهره مند شوند.

این وام بر اساس توافق نامه‌ای که با وزارت کار امضا شده است و سربازان می توانند از این فرصت استفاده کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

پذیرش امریه به کمک طرح سرباز ماهر

حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت: سربازانی که در سامانه سرباز ماهر ثبت نام و توانمندی شان را ثبت کرده باشند، می توانند با کمک مشوق ها امریه بگیرند و نیز شهر محل خدمت خود را تعیین کنند. تعیین محل خدمت از مشوق های حین خدمت است که سرباز ماهر به عنوان سرباز توانمند می تواند از آن بهره ببرد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 8 تا
 1. ابوالفضل :

  سلام
  ببخشید آیا تجربه در مهارت تاثیری داره در امتیازگیری؟ و اینکه آیا سختگیری میکنن برای امتیاز دادن؟

  1. باران مشاوره :

   سلام. برای برخورداری از امتیازات ملاک داشتن مدارک فنی و حرفه ای هست.

 2. mehran :

  سلام سرباز غایبی که مهارت داره و مدرک از فنی حرفه ای گرفته می‌تونه توی شهر خودش خدمت بکنه؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.درصورتی که مدرک فنی حرفه ای را با عضویت در سایت سرباز ماهر اخذ کرده باشد میتونه از بخشودگی غیبت خود تا سه ماه بدینوسیله استفاده کنه و همینطور در شهر محل زندگی خودش در صورت وجود اون ارگان به خدمت بپردازد در غیر اینصورت خیر هیچ امتیازی نخواهد داشت.

   1. mehran :

    ممنون از پاسخگویی شما
    یه سوال دیگه هم داشتم آیا مدرک آرایشگری هم برای استفاده از این مشوق ها قابل قبول هست؟

    1. باران مشاوره :

     سلام.تنها داشتن مدارک فنی و حرفه ای هست ک میتونه جز مشوق ها بحساب بیاد.

 3. رضا :

  سلام
  انتخاب شهر محل سکونت یعنی اینکه میتوانیم شهر خدمت خود را انتخاب کنیم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   یعنی میفتی شهر خودت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: