قانون کسر خدمت ایثارگری تا سال 1401 اجرا می شود

کسری خدمت ایثارگری فقط برای یک فرزند قابل استفاده است

647 30,772

برخی از مشمولان و خانواده هایشان تصور می کنند قانون کسری خدمت ایثارگران امسال به پایان می رسد در حالی که در اصل این قانون تا سال 1401 اجرا خواهد شد. در ادامه به پاسخ برخی شبهات که توسط سردار کمالی داده شد خواهیم پرداخت.

قانون کسر خدمت ایثارگری تا سال 1401 اجرا می شود

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بسیاری از مشمولان و خانواده هایشان در خصوص کسر خدمت و سوابق ایثارگری و مدت کسری خدمت ایثارگری سوالاتی دارند. در ارتباط با مدت کسر خدمت ایثارگری لازم است بدانید بر اساس قانون به ازای هر ماه جبهه یا هر درصد جانبازی مدت 12 روز از خدمت سربازی کسر خواهد شد. در حال حاضر تا سال 1401 این قانون اجرا خواهد شد. این امکان وجود دارد که قانون کسر خدمت ایثارگری از سال 1401 به بعد دیگر اجرا نشود.

چه سال هایی به عنوان سابقه ایثارگری محسوب می شود؟

سردار کمالی در ادامه گفت: تمامی افرادی که از سال 59 تا تاریخ 27 مردادماه سال 67 در مناطق جنگی بودند، تمامی سابقه آنها به طور صد در صد برای کسر خدمت ایثارگری محاسبه خواهد شد. ولی آن دسته از افرادی که از تاریخ 27 مردادماه سال 67 به بعد یعنی زمان پایان جنگ در برخی از شهرهای استان های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه حضور داشتند 80 درصد سابقه ایشان به عنوان سوابق ایثارگری برای کسر خدمت محاسبه می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

کسری خدمت ایثارگری فقط شامل یک فرزند می شود

سردار کمالی تاکید کرد: قانون کسر خدمت ایثارگری، فقط برای یک فرزند از یک خانواده در نظر گرفته شده است. یعنی اگر یکی از فرزندان، مدتی از این کسری استفاده کرده باشد، فرزند دیگر نمی تواند از قانون کسری خدمت ایثارگران بهره مند شود. لازم به ذکر است، فرزندان دوقلو یا سه قلو می توانند این قانون را بین خودشان تقسیم کنند. یعنی اگر یک برادر نیمی از مدت کسر خدمت ایثارگری را استفاده کرده باشد، برادر دوقلوی دیگر نیز می تواند نیمی دیگر را برای کسر خدمت استفاده کند.

ملاک برای تعلق گرفتن کسر خدمت ایثارگری چیست؟

سردار کمالی در پایان گفت: ملاک برای تعلق گرفتن کسر خدمت ایثارگری، حضور در جبهه و عملیات می باشد. البته سابقه حضور در بعضی مناطق کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه تا سال 75 نیز قابل قبول است اما فقط 80 درصد مدت حضور ایشان برای کسر خدمت ایثارگران محاسبه می شود و فقط به شرط آنکه فرد در یگان های رزمی و امور رزمی باشد. در خصوص جانبازان نیز لازم است توجه داشته باشید که فقط جانبازی بنیاد شهید برای اخذ کسر خدمت قابل قبول است.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 647 تا
 1. ریبوار قادری :

  سلام منسال ۸۰ در پادگان خیبر ارومیه خدمت کرده ام ایاشامل کسر خدمت برای پسرم میشود

  1. باران مشاوره :

   سلام متاسفانه خیر

 2. علی :

  سلام ببخشید من در منطقه ی عملیاتی خدمت میکنم اسفند۱۴۰۱پایه خدمتیم هستش
  من میتونم کارت ایسارگری داشته باشم

  1. باران مشاوره :

   خیر کارت ایثار برای کسایی هست که ایثارگری انجام دادن

 3. امیر :

  سلام
  تو برنامه هفتم کسری خدمت ومعافیت تغییر
  میکنه یا خیر ؟؟

  1. باران مشاوره :

   تاز امانی که ستاد کل تایید نکنه چیزی عوض نمیشه

 4. الهام :

  سلام
  کارت ایثارگری به سربازان سال ۵۸ تا شهریور ۵۹ کرمانشاه سر پل ذهاب پادگان ابوذر تعلق میگیره؟

 5. محمد :

  سلام چقدر احتمال داره قانون کسری خدمت ایثارگری برای سال ۱۴۰۳ تمدید بشه؟؟

  1. باران مشاوره :

   خبری از لغوش کلا نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: