صدور مجوز خروج از کشور دانشجویان بصورت کاملا غیرحضوری می باشد

0 2,216

سرهنگ نجف حمیدزاده معاونت مشمولان و امور معافیت سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا:
قانون صدور مجوز خروج از کشور دانشجویان که در اختیار سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا است، مربوط به سال ۹۰ می باشد که تا کنون روی آن اصلاحاتی صورت گرفته است. اما ضعف هایی در خصوص آئین نامه اجرایی و اصلاح آن به این سازمان وارد است که با اقدامات صورت گرفته، دستورالعملهای مربوط به این آئین نامه تهیه و به کل کشور ابلاغ شده است.
در حال حاضر خروج از کشور اینترنتی شده است و در آینده نزدیک معافیت تحصیلی نیز کاملا اینترنتی شده  و به دانشگاهها واگذار خواهد شد. برای انجام این کار لازم است دانشگاهها در چارت خود، کارشناس یا اداره خاصی را برای امور مشمولین در نظر بگیرند و از تغییرات پی در پی این افراد خودداری نمایند.

با توجه به اینکه خروج از کشور اینترنتی شده است ارائه این خدمات از دفاتر پلیس+۱۰ و پیگیری دانشجویان در این زمینه از این طریق حذف خواهد شد.

ایشان افزودند : دانشگاه باید در کارتابل اینترنتی اختصاصی این موضوع وارد شود و بعد از درخواست دانشجو برای معافیت تحصیلی و همچنین دریافت مجوز برای خروج از کشور و صدور گذرنامه، بدون مراجعه حضوری به بانک و ظرف مدت ۱۵ دقیقه کار خود را انجام دهد. لذا بهتر است دانشگاهها با استفاده از بستر اینترنتی مناسب این مسئله را عملی نمایند.

وی با بیان اینکه بدلیل شفاف نبودن ضوابط برای سفرهای علمی دانشجویان برای سفرهای زیارتی و سیاحتی مجوز یکبار خروج از کشور حداکثر ۴۵ روز به همراه وثیقه ۸ میلیون تومانی صادر میشود اما برای سفرهای علمی و نیمه علمی این اشکال وجود دارد که کدام دانشگاه بر چه اساس و چه دوره های مشترکی برای استفاده از طرح خروج از کشور مجاز میباشد؟ البته صدور مجوز خروج از کشور تحت عنوان فرصت مطالعاتی در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۶ ماه و برای مقطع دکترا حداکثر ۱ سال میباشد.
ایشان به معاونت دانشجویی دانشگاهها اشاره کرد و گفت اگر زمان فرصت مطالعاتی یکساله از نظر ایشان کم است بهتر است به منظور عدم ثبت وثیقه و مشمول شدن دانشجویان پیشنهاداتی مبنی بر افزایش این مدت از طریق وزارت علوم به سازمان نظام وظیفه ارائه دهند.
در پایان افزودند :
وزارت علوم موظف است لیست دانشگاههایی که نفاهم نامه دوره مشترک با دانشگاههای خارج از کشور را دارند به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ارائه دهد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: