اخذ معافیت سربازی معلولان

مسیر اخذ معافیت سربازی برای معلولان باید کوتاه شود

2 732

مشمولان تحت پوشش بهزیستی، به منظور اخذ معافیت ماده ۶ بهزیستی نظام وظیفه، باید از طریق بهزیستی اقدام نمایند. این مشمولان ابتدا درخواست خود را به بهزیستی ارائه می دهند و در صورت تایید کمیسیون بهزیستی به سازمان نظام وظیفه ارجاع داده می شوند. اما همین امر کمی مراحل اخذ معافیت سربازی را برای این مشمولان دشوار می کند. گاها مشمولان با نظر کمیسیون بهزیستی شرایط لازم برای اخذ معافیت سربازی معلولان را دارند، اما کمیسیون نظام وظیفه آن را رد می کند و مشمول به خدمت سربازی می رود.

حسین نحوی نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی:

معافیت های نظام وظیفه همیشه منوط بر خود فرد نمی شود. گاهی این معافیت به برادر یا پسر فرد معلول جهت نگهداری و مراقبت نیز تعلق می گیرد. سازمان نظام وظیفه عمومی در خصوص اخذ معافیت سربازی معلولان تصمیم گیرنده نهایی است.

به سازمان نظام وظیفه پیشنهاد داده ایم تمام مراحل معافیت سربازی را انجام دهند و در نهایت از کارشناسان بهزیستی در کمیسون دعوت شود. در حال حاضر سازمان نظام وظیفه به صورت یک طرفه تصمیم بهزیستی در خصوص صدور اخذ معافیت سربازی معلولان را بر هم می زند.

صدور معافیت سربازی برای افراد معلول بر عهده سازمان نظام وظیفه است و نظر بهزیستی هیچ تاثیری ندارد. در کمیسیون های تجدید نظر بهزیستی، نماینده ناجا نیز حضور دارد. امکان دارد حتی برخی مواقع بر اساس قوانین نظام وظیفه، تصمیم بهزیستی در مورد اخذ معافیت سربازی معلولان را نپذیرند. به منظورت سرعت بخشیدن به روند اخذ معافیت سربازی افراد معلول و راحتی کار برای این افراد، بهتر است کمیسیون ها از ابتدا در سازمان نظام وظیفه برگزار شود، تا افراد معلول سرگردان نشوند.

مدیران سازمان بهزیستی استان تهران پیشنهاد توقف کمیسیون ها در بهزیستی را به نظام وظیفه داده اند. به دلیل تفاهم نامه با نیروی انتظامی فعلا نتوانستیم این کار را متوقف کنیم.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. حسین :

  من هربار که بهتون زنگ زدم برخوردتون خوب نبوده فقط الکی تلفن رو جواب میدید 🙂

  1. باران مشاوره :

   سلام حسین جان
   با عرض ادب و احترام
   از طرف تیم بازرسی و کنترل کیفیت باران مشاوره مزاحمت می شیم. گویا از برخورد منشی یا مشاورت راضی نبودی.
   جهت پیگیری اگر ممکنه یک شماره تماس از خودت برای ما بفرست تا بتونیم باهات تماس داشته باشیم. شماره شمارو توی بخش نظرات سایت منتشر نخواهیم کرد.

   پیشاپیش بابت مشکلی که پیش اومده از شما عذرخواهی می کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: