آسانترین راه اخذ معافیت موقت ۲ الی ۳ ساله نظام وظیفه سربازی

8 1,451
۵/۵ - (۲ امتیاز)

شاید باور این خبر کمی سخت باشد اما شما می توانید بدون اینکه هیچ یک از شرایط معافیت موقت را داشته باشید از این نوع معافیت به مدت ۲ الی ۳ سال بهره مند شوید.

نحوه استفاده از معافیت موقت ۲ الی ۳ ساله خدمت سربازی

برای استفاده از این معافیت کافیست شما غیبت سربازی نداشته باشید و در مقطع کارشناسی ارشد در هر رشته ای ادامه تحصیل دهید. با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شما می توانید تا پایان مدت تحصیل خود از معافیت تحصیلی بهره مند شوید.

خبر شوکه کننده برای تمام مشمولانی که آمادگی شرکت در آزمون ارشد را ندارند اما می خواهند با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از معافیت موقت تحصیلی استفاده کنند این است که دانشگاه پیام نور به شما این امکان را می دهد که بدون توجه به مدرک کارشناسی خود بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی ارشد در رشته دلخواه خود شوید و با ادامه تحصیل در این مقطع از معافیت تحصیلی موقت برخوردار شوید.

شرایط استفاده از معافیت ۲ الی ۳ ساله موقت تحصیلی

برای استفاده از این معافیت هیچ شرط سنی وجود ندارد. کافیست در یک رشته مدرک کارشناسی اخذ نموده و غیبت سربازی نداشته باشید. با داشتن این دو شرط و ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور تا پایان مدت تحصیل خود از معافیت موقت سربازی بهره مند خواهید شد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 8 تا
 1. Mahdi :

  سلام
  بنده دوماه معافیت موقت اعصاب روان حین خدمت شدم آیا از خدمتم حسر میشه؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   استعلباجی تا یک ماهش در سال حساب میشه بقیش رو باید خلا بکشی

 2. محمدعلی :

  سلام وفت بخیر
  من ۹۸.۱۱.۳۰ فارق التحصیل شدم و تا ۹۹.۱۱.۳۰ زمان دارم که خودمو معرفی کنم،کنکور ارشد هرساله برج ۲ یعنی اردیبهشت ماه برگزار میشه چیکار کنم که این چندماه رو غیبت نخورم؟؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   شما کنکور اردیبهشت ۹۹ را می توانید شرکت کنید. اما برای کنکور ۱۴۰۰ دو ماه فرجه اضافی نیاز دارید که به شما نمی دهند. قبل از اینکه وارد غیبت شوید دفترچه را پست کننید و درخواست تعویق اعزام برای کنکور بزنید. البته بعید می دانم موافقت شود. نهیایتا حین خدمت کنکور می دهید و در صورت قبولی ایست خدمت می زنید.

 3. محمد :

  وقتی کنکور ارشد پیام نور آخرای آبان ماه تازه ثبت نامش هست و ما اعزام آبان هستیم چطور معافیت بگیریم 😐 😐 اون موقع نصف آموزش هم رد شده 😐

  1. باران مشاوره :

   می توانید به خدمت بروید و پس راز قبولی ایست خدمت بزنید.

 4. مهدی :

  با سلام و خسته نباشید
  بنده در ۳۱ شهریور ۹۸ معافیت تحصیلی کارشناسی ام تمام می شود. اما در دی ماه فارغ التحصیل می شوم. آیا تا زمان بررسی کمیسیون تمدید سنوات شامل غیبت می شوم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا مهدی
   دانشگاه باید شما را به نظام وظیفه معرفی کند تا معافیت تحصیلی برایتان صادر شود. در صورتی که کمیسیون تمدید سنوات مدتی طول بکشد، مشکلی ایجاد نمی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: