ادامه خدمت سربازی بعد از غیبت طولانی حین خدمت

سربازان با غیبت طولانی حین خدمت چگونه سربازیشان را ادامه دهند؟

6 3,073

عده ای از سربازان به دلیل بروز مشکلات و یا … قادر با انجام خدمت سربازی نیستند و حین خدمت سربازی مرتکب غیبت می شوند. گاها دیده شده که این دسته از سربازان بیش از یک سال از مراجعه به سربازی خودداری کرده اند. مطابق قانون این سربازان فراری از خدمت محسوب می شوند. در ادامه در مورد نحوه ادامه خدمت سربازان فراری توضیحاتی را به شما می دهیم.

نحوه بازگشت به خدمت سربازان فراری

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی، سربازانی که در حین خدمت مرتکب غیبت طولانی مدت شوند، پس از دو ماه به عنوان سرباز فراری محسوب می شوند. با این دسته از افراد به عنوان سربازان فراری برخورد خواهد شد. حال اگر این دسته از مشمولین قصد بازگشت به خدمت را داشته باشند، دیگر نیازی به ارسال مجدد دفترچه اعزام به خدمت نمی باشد. این افراد باید خود را به یگان خدمتی مربوطه معرفی کنند.

شرایط تخفیف در مجازات سربازان فراری

در صورتی که فردی مرتکب فرار از خدمت شده باشد و به صورت خود معرف، به یگان خدمتی مراجعه کند، برایش تسهیلاتی در نظر گرفته شده است. در مجازات فرار این افراد تخفیف لحاظ می شود. پس از ارجاع به دادسرا نیز امکان دارد برایشان تخفیف هایی در نظر گرفته شود تا بتوانند به خدمت خود ادامه دهند.

اگر شما دارای غیبت سنوانی و یا غیبت حین خدمت سربازی هستید توصیه می کنیم از گروه مشاوره تلفنی سربازی باران کمک گرفته و آگاهانه تصمیم بگیرید.

آیا فاصله محل خدمت تا محل سکونت تاثیری در مدت خدمت دارد؟

برخی از مشمولان که محل خدمتشان تا محل سکونتشان فاصله زیادی دارد، تصور می کنند که مدت خدمتشان کم می شود. باید بدانید که مسافت محل خدمت تا محل سکونت تاثیری در مدت خدمت سربازی نخواهد داشت. تنها عاملی که می تواند در مدت خدمت سربازی تاثیر گذار باشد، خدمت در مناطق محروم یا مناطق عملیاتی می باشد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 6 تا
 1. علی :

  سلام…من ۴ سال غیبت سربازی دارم از اون اول هم دفترچه پر نکردم …
  حالا اگر برم سربازی آیا این غیبت قبلی باعث میشه من برا انتخابات شورا شهر رد صلاحیت بشم؟

  1. باران مشاوره :

   علی جان بهتره اش مشاوره تلفنی استفده کنی تا شرایطت رو بهتر بررسی کنیم.

 2. حسین الهایم :

  سلام من ازابادان هستم ومشکل قلبی دارم درجه قلب سال 97سرباز تیپ55هوابرد بودم که 4ماه بعدش نتوستم ادامه خدمت بدم الانم باید چکار کنم برای ادامه خدمت البته تیپ55هوابرد سخته منم مشکل قلبی دارم

  1. باران مشاوره :

   سلام.اطلاعات خدمتی شما در یگانی هست که در آن مشغول به خدمت بودین .برای انتقالی گرفتن باید خودتون رو به همان یگان معرفی کنید تا در صورت موافقت فرمانده یگان بعد از مشخص شدن میزان جریمه مربوط به فرارتون در دادگاه نظام ، شما رو به پادگانی دیگر در ارگان خدمتی تون منتقل کنند.

 3. امیر :

  ایا کسی که تا حالا سه بار از خدمت فرار کرده وبخواهد برگرد چه شرایط داره

  1. باران مشاوره :

   امیر جان بستگی به نظر قاضی دارد. اگر خودتان برگردید و دسنگیر نشوید قاضی خیلی سخت گیری نمی کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: