ارزش سربازی را نمی توان با پول مشخص کرد

0 602

برخی معتقد هستند گذراندن دوران خدمت سربازی اتلاف وقت است. از این رو گاهی جوانان و همچنین برخی خانواده ها سعی بر این دارند مه از خدمت سربازی معاف شوند. البته با توجه به قانون مصوب و بودجه ای که به نظر میرسد باید در دولت موجود باشد، بهتر است برای بالا بردن ارزش سرباز، دولت نیز طرح افزایش حقوق سرباز را در برنامه خود قرار دهد.

دو بازوی امنیتی در کشور داریم

به گزارش خبرگزاری آنا، سردار موسی کمالی رئیس داره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در جشنواره حضرت علی اکبر (ع) و تقدیر از سربازان نمونه سپاه محمد رسول الله (ص) تهران گفت: برخی ادعا می کنند که سربازی در شرایط حال حاضر کشور جوابگو نیست و آن را اتلاف وقت عنوان می کنند. لازم است بگوییم امنیت چیزی است که همه پیشنیاز ها را تامین می کند و ما برای پیشرفت و توسعه کشور نیازمند امنیت هستیم. در کشور موضوع ایجاد امنیت به عهده نیروهای مسلح است. نیروهای مسلح نیز باید به صورت شبانه روزی برای تامین امنیت کشور تلاش کنند و دو بازو برای تامین امنیت کشور داریم که یکی عزیزان بسیجی هستند و دیگری سربازان وظیفه.

ارزش سربازی را نمی توان با پول مشخص کرد

سردار کمالی ادامه داد: سرباز آنقدر اهمیت دارد که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: همه روزها، روز سرباز است و امروز در وضعیت فعلی حدود ۵۰ درصد از نیروهای مسلح کشور را سربازان تشکیل می دهند و در مناطق دوردست با شرایط آب وهوایی بد در حال تامین امنیت کشور هستند. آن هایی که می گویند سربازی اتلاف وقت است، یقینا درک درستی از چگونگی تامین امنیت کشور ندارند. پس سربازی یک نوع ایثار است که نمی شود ارزش آن را با پول مشخص کرد.

همچنین بخوانید: شرایط معافیت سربازی

سردار کمالی با بیان اینکه حضور مرتب در محل خدمت از وظایف سربازها است گفت: ما از فرماندهان مربوطه این انتظار را داریم که سربازان را به عنوان همکاران خود در نظر بگیرند و به فکر سربازان باشند و نگذارند در حق هیچ سربازی کوتاهی شود. به منظور بهبود وضعیت سربازی، فرماندهان را موظف کردیم که از سربازان خوش فکر به عنوان مشاور خود استفاده کنند. باید کاری کنیم تا توانمندسازی سربازها به خوبی انجام شود. همچنین دوره اوقات فراغت سربازان باید به نحوی تنظیم شود که هیچ کس از سربازی به عنوان دوره اتلاف وقت نام نبرد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: