نحوه استفاده از تسهیلات سربازی در شرکت های دانش بنیان 97

0 2,296

پیشتر معاون علمی و فناوری رییس جمهور از طرحی مبنی بر انجام خدمت سربازی در شرکتهای دانش بنیان سخن گفت. هدف از این طرح آن بود که فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصت خدمت سربازی در شرکتهای دانش بنیان را داشته باشند. رئیس شرکت های دانش بنیان معاونت رئیس جمهوری نحوه استفاده از تسهیلات سربازی در شرکت های دانش بنیان را مشخص نمود.

نحوه استفاده از تسهیلات سربازی در شرکت های دانش بنیان در سال 97 به چه صورت است؟

محمد خراسانی رییس شرکت های دانش بنیان معاونت فناوری رییس جمهور: 

یکی از تسهیلات به افراد فعال و تحصیل کرده در شرکت های داش بنیان موضوع نظام وظیفه نخبگان است. این موضوع در سال های گذشته برای شرکت های دانش بنیان اجرایی شد. تا کنون بیش از هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده اند.

این تسهیلات بر روی سامانه ارزیابی این شرکت ها است و به دو روش ارئه میگردد.

یک روش تحت عنوان پروژه سربازی است. در این روش اشخاص تحصیل کرده به جای رفتن به خدمت سربازی پروژه های تحقیقاتی خود را در شرکت های دولتی و نظامی انجام می دهند. بازای انجام آن پروژه از خدمت ایشان کسر می شود.

روش دیگر این است که افراد تحت عنوان سرباز امریه در شرکت دانش بنیان به صورت تمام وقت مشغول بکار می شوند و از حقوق و مزایای سربازی استفاده می کنند.

برای ثبت نام در سربازی در شرکت های دانش بنیان برای سال 97 باید چه کار کرد؟

متقاضیان استفاده از این تسهیلات می توانند از طریق سامانه sina.bmn.ir در خواست خود را ثبت کنند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: