استفاده همزمان برادرها از کسری خدمت ایثارگری

0 394

همواره ابهاماتی برای مشمولان نظام وظیفه در خصوص قانون کسری خدمت ایثارگری وجود دارد. کسری ایثارگری، کسری خدمتی است که به منظور تکریم خانواده جانبازان و ایثارگران به فرزندان ایثارگران تعلق میگیرد. یکی از این ابهام ها در خصوص استفاده از کسری ایثارگری، وجود چندین برادر در یک خوانده است. سردار کمالی درباره نحوه استفاده همزمان برادرها از کسری خدمت ایثارگری توضیحاتی را ارائه کردند.

با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: برای کسب اطلاع از انواع کسری های ایثارگری اینجا کلیک کنید.

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در این رابطه گفت:

برادرهایی که دوقلو هستند، در صورتی که پدرشان هم سابقه ایثارگری و هم درصد جانبازی یا سابقه آزادگی دارد، می توانند به صورت همزمان هر یک جداگانه ( سابقه رزمندگی، درصد جانبازی و سابقه اسارت) از کسری خدمت سربازی استفاده کنند. زیرا هر یک از سوابق مجزا می باشند.

استفاده همزمان برادرها از کسری خدمت ایثارگری به چه صورت است؟

فرض کنید که یکی از برادرها در حال انجام خدمت سربازی باشد. اگر مدت کسری سابقه ایثارگری والدین بیشتر از مدت سربازی باقی مانده او باشد، مدت کسری ایثاگری باقی مانده به برادر دیگر تعلق می گیرد.

کسری ایثارگری اعزام شدگان به جبهه از طرف جهاد کشاورزی

افرادی که پدرشان از طرف جهاد کشاورزی به جبهه اعزام شدند باید نامه کسر خدمت سربازی را از جهاد کشاورزی دریافت کرده باشند. سپس باید آن نامه را به بسیج ارائه دهند تا کسر خدمت ایثارگری ایشان لحاظ شود.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: