میزان اضافه خدمت سربازان غایب و نحوه بخشش غایبین

هیچگونه معافیت سربازی سن جدیدی اعلام نشده است

4 2,727

میزان اضافه خدمت سربازی با توجه به مدت غیبت

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص سربازان دارای غیبت گفت: با توجه به قانون، سربازانی که تا سه ماه دارای غیبت باشند، سه ماه اضافه خدمت خواهند داشت. آن دسته از سربازانی که بین سه تا یکسال غیبت اولیه داشته باشند، 6 ماه اضافه خدمت خواهند داشت. همچنین سربازانی که بیش از یک سال غیبت داشته باشند علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، مشمول مجازات های مربوط به سربازان فراری نیز خواهند شد.

نحوه بخشش اضافه خدمت سربازان

سردار کمالی در ادامه گفت: چند مرحله در گذشته اضافه خدمتی که به خاطر غیبت سربازان لحاظ شده بود به صورت عمومی بخشیده شد. دیگر مانند گذشته اینگونه بخشودگی هایی نخواهیم داشت. از این پس آن دسته از سربازانی که در حال خدمت باشند و به دلیل حسن رفتار و با صلاحدید فرمانده مربوطه، دو سوم از اضافه خدمت ناشی از غیبت سنواتی، بخشیده خواهد شد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

عدم اجرای طرح خرید سربازی

سردار کمالی درباره خرید خدمت سربازی گفت: پرونده فروش خدمت سربازی یا همان جریمه ریالی مشمولان غایب سربازی به طور کامل مختومه شده است. طرح خرید خدمت سربازی دیگر اجرا نمی شود. پس مشمولان دارای غیبت سربازی دیگر به امید اجرای دوباره چنین طرح هایی نباشند و باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنند.

قانون معافیت سنی سربازی

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص معافیت های سنی سربازی گفت: بر اساس قانون تمامی افراد ذکور ایرانی که متولد متولد سال 1355 به بعد هستند، مشمول خدمت سربازی می باشند. هیچ گونه معافیت سنی جدیدی نیز برای این افراد اعلام نخواهد شد.

اگر به دنبال این معافیت هستید به شما توصیه می کنیم به معافیت سربازی از طریق سن مراجعه نمایید.

برخورد با مشمولان غایب سربازی

سردار موسی کمالی در ادامه درباره مشمولان غایب نیز بیان کرد: به زودی طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب و به کارگیرندگان این افراد به عنوان نیروی کار اجرا خواهد شد. طبق قانون با مشمولان غایب و به کارگیرندگان ایشان برخورد خواهد شد. تعداد زیادی از مشمولان غایب در زمان دریافت گواهینامه، تمدید گواهینامه، تعویض پلاک و … شناسایی شده اند و به زودی برخورد با آنان آغاز خواهد شد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. سینا :

  سلام من معافیت تحصیلی دانشگاهم رو یادم رفت به پلیس +10 بدم الان تحصیلم تموم شده الان میتونم ارائه یدم یا وارد غیبت شدم؟ میتونم توجیه اش کنم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام سینا جان
   طبیعتا باید معافیت تحصیلی شما در سیستم ثبت شود. اگر معافیت تحصیلی را ثبت نکرده اید امکان درج غیبت برای شما بسیار زیاد است. جهت اطمینان به پلیس+10 مراجعه کنید.

 2. حمید :

  ممنون از اخبار بروزی که میزارید

  1. باران مشاوره :

   ممنون حمید جان سعی ما بر این است که پوشش کاملی از اخبار نظام وظیفه برای مشمولان داشته باشیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: