مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها در دی ماه ۹۸ به خدمت فراخوانده شدند

2 1,636

اول ماه های زوج نوبت اعزام مشمولان با تحصیلات دانشگاهی است. منظور از تحصیلات دانشگاهی فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. در ادامه جزئیات فراخوان دی ماه 98 را منتشر کرده ایم.

فراخوان فارغ التحصیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به سربازی در در 98

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایرنا، سازمان نظام وظیفه در طی اطلاعیه ای کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهی که دارای برگ آماده به خدمت در تاریخ 98/10/01 هستند را به سربازی فراخواند.

بدین ترتیب فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی به بالا که برگ آماده به خدمت در تاریخ فوق را دارند باید به مراکز پلیس + 10 مراجعه کنند. اطلاعات تکمیلی در “برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش” درج شده است.

بسیاری از مشمولان نمی دانند چه وسایلی را باید برای رفتن به سربازی به همراه داشته باشند. قبل از اینکه به آموزشی بروید وسایل مورد نیاز سربازی را جمع آوری کنید تا در طول دوره آموزشی با مشکل رو به رو نشوید.

زمان و مکان اعزام فارغ التحصیلان کارشناسی به بالا در دی ماه 98

زمان اعزام مشمولان ساکن تهران بزرگ با سایر استان ها اندکی تفاوت دارد. ساکنین سایر استان ها باید ساعت 7 صبح و ساکنین استان تهران ساعت 6 صبح روز یک شنبه مورخ 98/10/01 به سربازی اعزام می شوند.

مکان حضور کلیه مشمولان در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش درج شده است. بدیهی است که عدم حضور به موقع منجر غیبت سربازی می شود. سرباز های غایب فرصت استفاده از کسری های سربازی را از دست خواهند داد.

مدت دوره آموزشی اعزام دی 98

دوره آموزشی ارتباطی با مدرک تحصیلی ندارد و مدت دوره آموزشی مشمولان با هر مدرک تحصیبلی یکسان است. دوره آموزشی در حالت عادی دو ماه است اما کسانی که در مرزبانی خدمت کنند سه ماه آموزشی خواهند داشت.

البته ممکن است به مشمولی دوره کد بخورد. در این صورت دو ماه دیگر نیز به مدت دوره آموزشی افزوده می شود. لازم است توجه داشته باشید که دوره کد به سربازان مرزبانی نمی خورد.

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در اینباره کسب کنید و ببنید که کدام یک از مشمولان احتمال بیشتری برای گرفتن دوره کد نسبت به سایرین دارد “از سیر تا پیاز دوره کد سربازی” را حتما بخوانید یا با مرکز مشاوره تلفنی باران تماس بگیرید.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. جواد :

  سلام من از وقتی که میخام پست کنم و سربازی برم استرس شدیدی گرفتم به طوری که اصلا نمیتونم غذا بخورم اب دهانم خشک میشه و نصف شب از خواب بیدار میشم و بخاطر استرسی که دارم خوابم نمیبره چند کیلو وزن کم کردم.کلا ادم استرسی هستم و تو خانوادمون سابقه افسردگی و استرس هست. چکار کنم بنظرتون؟

  1. باران مشاوره :

   سلام آقا جواد
   برای رسیدگی به وضعیت خود بهتر است برای معافیت پزشکی درخواست دهید. البته به این معنب نیست که معاف می شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: