معافیت سربازی مشمولان دارای اعتیاد چگونه است؟

نحوه اعزام به خدمت مشمولان دارای اعتیاد به مواد مخدر

0 1,045

برخی از مشمولان در خصوص واکنش سازمان نظام وظیفه به اعتیاد سوالاتی دارند. همانگونه که می دانید، دارا بودن سلامت جسمی و روانی از اصول اولیه اعزام به خدمت سربازی است. در ادامه در خصوص آن دسته از مشمولانی که دارای اعتیاد هستند توضیحاتی می دهیم.

معافیت سربازی مشمولان دارای اعتیاد چگونه است؟

سرهنگ رحمان علیدوست معاون مشمولان و امور معافیت های سربازی سازمان نظام وظیفه عمومی گفت: با توجه به ماده ۳۹ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که از لحاظ جسمی و روانی سالم هستند در نیروهای مسلح به خدمت سربازی اعزام می شوند. به همین منظور تمامی مشمولانی که متقاضی اعزام به خدمت هستند توسط پزشکان معاینه اولیه که مورد تایید سازمان وظیفه عمومی نیز می باشند معاینه می گردند. در صورتی که صحت و سلامت آنان تائید شود به خدمت سربازی اعزام می شوند.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

معافیت موقت ۶ ماهه برای مشمولان معتاد

سرهنگ رحمان علیدوست گفت: مشمولانی که به مواد مخدر اعتیاد دارند، در زمان انجام  معاینه اولیه شناسایی می شوند. این دسته از مشمولان از طرف مراکز نظام وظیفه عمومی به منظور ترک اعتیاد به مراکز درمانی معرفی می شوند. برای این امر نیز این دسته مشمولان از معافیت ۶ ماهه بهره مند می شوند.

محدودیت در صدور معافیت موقت ۶ ماهه

سرهنگ رحمان علیدوست معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا در ادامه گفت: لازم به ذکر است برای مشمولان معتاد فقط یک مرتبه معافیت موقت ۶ ماهه صادر می شود. پس از پایان مدت ۶ ماهه و انجام اقدامات درمانی در صورتی که این افراد ترک کرده بودند و از سوی مراکز مربوطه سلامتشان تایید شد، به خدمت سربازی اعزام می شوند.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
مرکز مشاوره تلفنی باران امروز تعطیل است. شما می توانید با مطالعه مقالات و دیدگاه های سایت، پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: