اعلام راه حل کمبود واکسن برای سربازی

0 945

پیش از اعزام به خدمت سربازی باید مراحلی طی شود. یکی از اقداماتی که مشمولان خدمت وظیفه پیش از اعزام باید انجام دهند، تزریق واکسن مننژیت است. این کار برای حفظ سلامتی سربازان و جلوگیری از ابتلای آنان به برخی از بیماری ها با توجه به قرارگیری آن ها در محیط شلوغ انجام می شود.

کمبود واکسن مننژیت

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرنگاران جوان، واکسن مننژیت که برای تزریق در گروه های پرخطر مانند زنان باردار و مشمولان نظام وظیفه سربازی تزریق می شود، این روزها کمیاب شده است.

با توجه به این که تزریق واکسن مننژیت یکی از شروط اعزام سربازان به خدمت است، مشمولان خدمت وظیفه به دلیل عدم تزریق این واکسن با مشکل مواجه شده اند.

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو هر سال با توجه به درخواست معاونت بهداشت وزارت بهداشت واکسن مننژیت را وارد می کند. در حال حاضر درخواست های لازم برای واردات واکسن مننژیت ارائه و مجوز ورود این واکسن صادر شده است. این واکسن از ابتدای شهریور ماه در کل کشور توزیع می شود.

عدم تزریق واکسن مننژیت برای سربازان بی خطر است

حیدر محمدی بیان کرد: مورد استفاده واکسن مننژیت در سال های پیش بیشتر برای زائران حج تمتع و عتبات عالیات بود. امسال که سفرها به دلیل شیوع کرونا لغو شده اند، به میزان کمتری مورد نیاز است. در صورت توزیع واکسن، مشکل سربازان نیز حل خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح گفت: وزارت بهداشت در برخی از شهر ها واکسن مننژیت را توزیع نکرده است و این واکسن به مشمولان خدمت وظیفه تزریق نمی شود.

عدم تزریق این واکسن خطری برای مشمولان خدمت وظیفه نخواهد داشت، زیرا پروتکل های بهداشتی به طور دقیق در پادگان ها و مراکز آموزشی رعایت می شوند.

تزریق واکسن مننژیت در اعزام شهریور ضروری نیست

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور گفت: به دلیل رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در پادگان ها، هیچ نگرانی برای واکسن مننژیت نداریم. اما هنگام توزیع واکسن، تزریق آن نیز در خود پادگان انجام خواهد شد. عدم تزریق واکسن مننژیت برای اعزام شهریور ماه مشمولان سربازی نیز ممنوعیتی ندارد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: