افزایش محدودیت های غائبین نظام وظیفه از سال آینده

سردار کریمی در خصوص غائبین نظام وظیفه این گونه بیان کرد

0 1,153

تمام اخبار حکایت از آن دارد که از سال آینده طرح خرید خدمت سربازی متوقف خواهد شد. سازمان نظام وظیفه عمومی تاکید دارد جهت پرداخت جریمه ریالی غیبت بیش از 8 سال هر چه سریع تر اقدام شود. اما سوال این است افرادی که دارای 7 سال غیبت هستند چه گناهی کرده اند؟

توقف طرح جریمه ریالی از سال آینده

سردار کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی در خصوص طرح جریمه ریالی( خرید خدمت سربازی) مشمولان غایب اینگونه بیان کرد:

از آنجا که احساس می کنیم با توجه به قانون خرید خدمت سربازی و پرداخت جریمه ریالی مشمولانی که بیشتر از 8 سال غیبت دارند، وضعیتشان تا کنون مشخص شده است. افرادی که تمایل داشتند از این قانون استفاده کنند، تعیین تکلیف شده است، بنابراین دیگر لزومی ندارد قانون خرید خدمت سربازی برای سال آینده اجرا شود.

ستاد کل نیروهای مسلح موافق ادامه طرح پرداخت جریمه خدمت سربازی در سال آینده نیست. زیرا نیروهای مسلح نیاز به سرباز دارند و همان گونه که گفته شد افرادی که تمایل به تعیین تکلیف داشتند تا الان در این مدت چهارسال اقدام کرده اند، البته افرادی هستند که مبلغ را پرداخت کرده اند و باید تعیین تکلیف شوند. بنابراین در حال رایزنی هستیم تا این طرح در سال آینده ادامه نداشته باشد.

افزایش محدودیت های غائبین نظام وظیفه از سال آینده

سردار کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در ادامه گفت: افرادی که تا الان برای ما پول واریز کرده اند، در حدود ۴۵۰ هزار نفر هستند، اما حدود ۶۰۰ هزار نفر نیز درخواست داده اند که هنوز وجهی را پرداخت نکرده اند.

وی با اشاره به اعمال محدودیت های بیشتر برای مشمولان غایب از سال آینده تاکید کرد: آن دسته از افرادی که قصد دارند، در کنکور مقاطع تحصیلی شرکت کنند، در صورتی که جزء مشمولان غایب باشند و وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکرده اند، نمی توانند در کنکور شرکت کنند و ادامه تحصیل بدهند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: