لزوم اقدام به موقع دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان

0 903

معافیت تحصیلی همواره یکی از دغدغه های دانجشجو ها بوده است. با اقدام به موقع دریافت معافیت تحصیلی سبب می شود تا دانشجو در ادامه تحصیل با مشکل مواجه نشود. معاون نظام وظیفه فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی در این رابطه توضیحات لازم را ارائه نمود.

همچنین بخوانید: مراحل اخذ معافیت تحصیلی را در مرکز مشاوره باران بخوانید.

امیر امرانی معاون نظام وظیفه فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی

دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه ها باید با اقدام به موقع دریافت معافیت تحصیلی مانع بروز مشکل در ادامه تحصیل خود شوند. اقدام به موقع دریافت معافیت تحصیلی باعث می شود تا دانشجویان در اخذ مدرک تحصیلی و ادامه تحصیل با مشکل مواجه نشوند. با توجه به اینکه برای هر مقطع تحصیلی سنواتی در نظر گرفته شده است دانشجویان باید این سنوات در نظر بگیرند.

ادامه تحصیل پس از پایان مدت سنوات تحصیلی ممنوع است.

دانشجویانی که دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت هستند نیز باید کارتشان جدید باشد تا بتوانند در دانشگاه ثبت نام کنند. به دانشگاه ها ابلاغ شده است ثبت نام با کارت های پایان خدمت یا معافیت از خدمت قدیمی صورت نگیرد.

کسانی که در دانشگاه پذیرفته می شوند بر اساس قانون می توانند تا پایان تحصیل خود از معافیت تحصیلی استفاده کنند. مشمولانی که در دانشگاه قبول می شوند و فاقد غیبت نظام وظیفه هستند باید پس از دریافت نامه درخواست معافیت تحصیلی از دانشگاه به یکی از دفاتر پلیس+10 مراجعه کنند.  بدین ترتیب مجوز ثبت نام فرد در دانشگاه و ادامه تحصیل برای وی صادر می شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: