امتیازدهی به سربازان بر اساس مهارت های فردی

0 885

مدتی است که بحث مهارت آموزی سربازان در حوزه های مختلف در سازمان نظام وظیفه در جریان است. از دوره ها و طرح هایی که به منظور مهارت آموزی سربازان به تصویب رسید می توان به طرح سرباز ماهر و همچنین دوره مهارت آموزی امداد و نجات سربازی اشاره کرد. امروز در مراسم افتتاحیه دوره امداد و نجات برای سربازان سردار مهدی فرحی اظهاراتی را بیان کردند.

آموزش امداد و نجات به سربازان

سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سرباز در مراسم افتتاحیه مهارت آموزی امداد و نجات سربازان وظیفه گفت: سالانه 400 هزار سرباز گواهینامه خدمت سربازی می گیرند که 45 درصد از این سربازان دارای تحصیلات دانشگاهی هستند. یکی از راهکارهای ارتقای بهره وری از ثروت و سرمایه عظیم نیروی انسانی، مهارت آموزی سربازان است.

سردار مهدی فرحی گفت: اگر تمام سربازانی که خدمت سربازی را به پایان می رسانند علاوه بر کارت پایان خدمت سربازی، دارای گواهینامه مهارت آموزی هم باشند، در سال حدود 400 هزار نفر وارد جامعه می شوند که دارای مهارت های آموزشی و تجربه فعالیت در حوزه های تخصصی می باشند.

نحوه مهارت آموزی سربازان

سردار فرحی ادامه داد: مهارت آموزی سربازان در دو سطح پیش از خدمت و در حین خدمت سربازی، در دستور کار قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح قرار گرفته است. سربازان مهارت های پیش از خدمت خود را در سامانه سرباز ماهر اعلام می نمایند و بر اساس مهارت های اعلام شده، در دوران خدمت سربازی امتیازهایی خواهند گرفت.

آموزش این مهارت ها، کمک می کند که سربازان علاوه بر مهارت های نظری، دارای مهارت های عملی پیش از ورود به خدمت سربازی نیز باشند. در نتیجه، ورودی سربازان ما غنی خواهد شد. گام بعدی، آموزش مهارت ها به سربازان وظیفه در دوران خدمت و آموزش بدو خدمت است. این مهارت ها قبل از توزیع سربازان در یگان ها، در دوره دو ماهه آموزشی و در 50 پادگان آموزشی نیروهای مسلح در سطح کشور ارائه می شود.

دوره امداد و نجات بهترین دوره مهارت آموزی

سردار فرحی تاکید کرد یکی از بهترین دوره های مهارت آموزی در دوره دو ماهه آموزشی سربازها، فراگیری مهارت های امداد و نجات است. ارائه این مهارت ها با هدایت ریاست جمعیت هلال احمر و انعقاد تفاهم نامه با هلال احمر انجام می شود. گواهینامه امداد و کمک های اولیه هلال احمر را یک گواهینامه بین المللی می باشد.

آموزش سربازان توسط هلال احمر

احمد سلطانی سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر نیز گفت: هلال احمر برای آموزش های پس از خدمت سربازان نیز سرمایه گذاری می کند. تجربه نشان می دهد که سربازان و نیروهای مسلح اولین گروههایی هستند که در صحنه حوادث و سوانح حاضر می شوند. به همین دلیل آموزش این گروه از اولویت خاصی برخوردار است. جمعیت هلال احمر آمادگی دارد تا به خانواده کادر نیروهای مسلح در کنار سربازان در شهرک های مسکونی نیز آموزش امداد و کمک های اولیه را ارائه دهد.

حتما بخوانید: دوره کد سربازی چیست؟

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ticker_background=”#fe8989″ ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: