فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری در وزارت علوم امریه می شوند

همکاری مشمولان سربازی کارشناسی ارشد و دکترا با وزارت علوم

0 2,761

معمولا دانشگاه ها به خاطر داشتن محیط علمی و پژوهش محور به یکی از مراکز دلخواه امریه سربازی برای مشمولان تبدیل شده است. در همین راستا وزارت علوم نیز رایزنی هایی برای جذب مشمولان دارای تحصیلات تکمیلی انجام داده است. در ادامه به نحوه همکاری وزارت علوم با دانش آموختگان ارشد و دکترا می پردازیم.

استفاده وزارت علوم از ظرفیت مشمولان ارشد و دکترا

به گزارش باران مشاوره و به نقل از حبرگزاری مهر، مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم در ارتباط با تسهیلات سربازی این وزارتخانه گفت: وزارت علوم قصد دارد در راستای بهبود روابط میان دانشگاه ها و مراکز علمی با جامعه و صنعت و انجام پروژه تحقیقاتی از دانش و توانایی فارغ التحصیلان ارشد و دکترا استفاده کند.

وزارت علوم با با موافقت ستاد کل نیروی های مسلح از این پس قصد دارد تا از فارغ التحصیلان واجد الشرایط مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها استفاده کند. به گفته آقای سیف وزارت علوم سعی کرده تا این طرح را در سطح کل کشور اجرا کند.

ظرفیت طرح امریه ارشد و دکترا چند نفر است؟

در حال حاضر ستاد کل نیروهای مسلح با ۲۵۰ نفر برای هر سال موافقت کرده است. در فاز اول این طرح تعدادی دانشگاه در هر استان تعیین شده است. هر یک از این دانشگاه ها ۴ نفر سهمیه دارند. عملکرد این سربازان بررسی می شود. آقای سیف امید وار است تا در صورت مثبت بودن عملکرد سربازان در دانشگاه ها و …، طرح تخصیص امریه به وزارت علوم به طور دائم انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله شرابط و مراحل امریه وزارت علوم را مطالعه نمایید.

سه شرط اصلی گزینش سرباز امریه در پژوهشگاه ها و دانشگاه ها

وزارتخانه بر اساس موارد زیر بررسی اولیه را انجام می دهد اما گزینش نهایی بر عهده دانشگاه ها خواهد بود.

  1. فارغ التحصیل مقطع ارشد و دکترا
  2. داشتن معدل بالای ۱۵
  3. افزایش امتیاز در صورت گذرندان دوره های تخصصی و مهارتی

در هر دوره چند امریه داریم؟

در یکم دی ماه سال نود و هشت اولین گروه سرباز امریه ها اعزام شدند. این گروه ۴۵ نفره بعد از دوره آموزشی در دانشگاه های محل خدمت خود حاضر شدند. گره دوم نیز هزمان با پایان دوره آموزشی گروه اول اعزام شدند. گروه های بعدی نیز به همین ترتیب و هر دو ماه یکبار اعزام خواهند شد.

چه زمانی برای امریه وزارت علوم اقدام کنیم؟

تا این لحظه سه فراخوان برای امریه وزارت علوم منتشر شده است. آخرین فراخوان مخصوص مشمولانی بود که دارای برگ اعزام به خدمت به تاریخ ۹۸/۰۲/۰۱ بودند. اعزام بعدی سرباز امریه ها در تاریخ ۹۸/۰۴/۰۱ خوهد بود. چنانچه می خواهید در تیر ماه جز سرباز امریه ها باشید از اول اردیبهشت نود و هشت برای امریه ثبت نام کنید.

این دانش آموختگان بر اساس دارا بودن صلاحیت عمومی جذب در دستگاه های دولتی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پس از کسب امتیاز لازم در مصاحبه تشخیص توانایی کار در آزمایشگاه و امور پژوهشی انتخاب می شوند.

شرایط امریه در سایر وزارتخانه ها

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: