فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری در وزارت علوم امریه می شوند

همکاری مشمولان سربازی کارشناسی ارشد و دکترا با وزارت علوم

0 2,933

معمولا دانشگاه ها به خاطر داشتن محیط علمی و پژوهش محور به یکی از مراکز دلخواه امریه سربازی برای مشمولان تبدیل شده است. در همین راستا وزارت علوم نیز رایزنی هایی برای جذب مشمولان دارای تحصیلات تکمیلی انجام داده است. در ادامه به نحوه همکاری وزارت علوم با دانش آموختگان ارشد و دکترا می پردازیم.

استفاده وزارت علوم از ظرفیت مشمولان ارشد و دکترا

به گزارش باران مشاوره و به نقل از حبرگزاری مهر، مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم در ارتباط با تسهیلات سربازی این وزارتخانه گفت: وزارت علوم قصد دارد در راستای بهبود روابط میان دانشگاه ها و مراکز علمی با جامعه و صنعت و انجام پروژه تحقیقاتی از دانش و توانایی فارغ التحصیلان ارشد و دکترا استفاده کند.

وزارت علوم با با موافقت ستاد کل نیروی های مسلح از این پس قصد دارد تا از فارغ التحصیلان واجد الشرایط مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها استفاده کند. به گفته آقای سیف وزارت علوم سعی کرده تا این طرح را در سطح کل کشور اجرا کند.

ظرفیت طرح امریه ارشد و دکترا چند نفر است؟

در حال حاضر ستاد کل نیروهای مسلح با 250 نفر برای هر سال موافقت کرده است. در فاز اول این طرح تعدادی دانشگاه در هر استان تعیین شده است. هر یک از این دانشگاه ها 4 نفر سهمیه دارند. عملکرد این سربازان بررسی می شود. آقای سیف امید وار است تا در صورت مثبت بودن عملکرد سربازان در دانشگاه ها و …، طرح تخصیص امریه به وزارت علوم به طور دائم انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله شرابط و مراحل امریه وزارت علوم را مطالعه نمایید.

سه شرط اصلی گزینش سرباز امریه در پژوهشگاه ها و دانشگاه ها

وزارتخانه بر اساس موارد زیر بررسی اولیه را انجام می دهد اما گزینش نهایی بر عهده دانشگاه ها خواهد بود.

  1. فارغ التحصیل مقطع ارشد و دکترا
  2. داشتن معدل بالای 15
  3. افزایش امتیاز در صورت گذرندان دوره های تخصصی و مهارتی

در هر دوره چند امریه داریم؟

در یکم دی ماه سال نود و هشت اولین گروه سرباز امریه ها اعزام شدند. این گروه 45 نفره بعد از دوره آموزشی در دانشگاه های محل خدمت خود حاضر شدند. گره دوم نیز هزمان با پایان دوره آموزشی گروه اول اعزام شدند. گروه های بعدی نیز به همین ترتیب و هر دو ماه یکبار اعزام خواهند شد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

چه زمانی برای امریه وزارت علوم اقدام کنیم؟

تا این لحظه سه فراخوان برای امریه وزارت علوم منتشر شده است. آخرین فراخوان مخصوص مشمولانی بود که دارای برگ اعزام به خدمت به تاریخ 98/02/01 بودند. اعزام بعدی سرباز امریه ها در تاریخ 98/04/01 خوهد بود. چنانچه می خواهید در تیر ماه جز سرباز امریه ها باشید از اول اردیبهشت نود و هشت برای امریه ثبت نام کنید.

این دانش آموختگان بر اساس دارا بودن صلاحیت عمومی جذب در دستگاه های دولتی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پس از کسب امتیاز لازم در مصاحبه تشخیص توانایی کار در آزمایشگاه و امور پژوهشی انتخاب می شوند.

شرایط امریه در سایر وزارتخانه ها

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
1امریه آستان قدس رضوی2طرح سرباز سازندگی
3امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات4امریه وزارت دفاع
5امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)6امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
7امریه سازمان ملی استاندارد8امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
9امریه سازمان انرژی اتمی10امریه صدا و سیما
11امریه وزارت فرهنگ و ارشاد12امریه سپاه
13امریه وزارت راه و شهرسازی14امریه سرباز معلم
15امریه وزارت اقتصاد و دارایی16امریه وزارت نفت
17امریه وزارت کار18امریه وزارت نیرو
19امریه وزارت آموزش و پرورش20امریه وزارت بهداشت
21امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت22 امریه وزارت ورزش و جوانان
23امریه وزارت جهاد کشاورزی24امریه صاایران
25امریه موسسه بیت الاحزان25امریه ریاست جمهوری
26امریه دانش بنیان27امریه وزارت علوم

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: