امریه سربازی جوانان فعال تشکل های مردم نهاد

0 797

در سال های اخیر به منظور هدفمند تر کردن خدمت سربازی، علاوه بر پروژه کسری خدمت و امریه، طرح دوره های مهارت آموزی سربازان نیز اجرایی شده است. یکی از آخرین طرح ها برای حمایت از جوانان فعال جامعه، طرح امریه سربازی سمن ها (جوانان فعال در تشکل های مردم نهاد) بود که با موافقت رهبری به تصویب رسید. دبیر انجمن مردم نهاد سفیران ضمن حمایت از این طرح امریه سمن ها توضیحاتی در این زمینه ارائه کرد.

شیوه سربازی تغییر کند

به گزارش باران مشاوره و نقل از مهر، دبیر انجمن مردم نهاد سفیران جوان زندگی استان تهران گفت: مسئولین باید توجه بیشتری به خدمت سربازی داشته باشند. با توجه به اینکه جوانان با یادگیری مهارت های مختلف از دوران جوانی خود نهایت استفاده را می برند، دوران خدمت سربازی نیز باید به گونه ای باشد که از ظرفیت مشمولان استفاده کند و به سمت مهارت آموزی پیش برود.

جوانان ممکن است رفتن به خدمت سربازی بدون استفاده از مهارت هایشان یا فرا نگرفتن مهارت جدید را امری بیهوده تلفی کنند. از همین رو وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل نیروی های مسلح و سایر مسئولین مربوطه در این راستا گام هایی برداشته اند و دوره سربازی به سمت مهارت آموزی پیش رفته است.

امریه سربازی سمن ها

امریه سربازی جوانان فعال در تشکل های مردم نهاد با پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان ارائه شد. این وزارتخانه ضمن ارائه پیشنهاد به ستاد کل نیروهای مسلح با پیگری های مستمر خود در پی اجرایی کردن امریه سمن ها هستند. با موافقت رهبری با این طرح اجرایی شدن این امریه امکان پذیر شد. البته ستاد کل نیروهیا مسلح باید سامانه ثبت نام جوانان برای خدمت امریه سربازی را به طور رسمی در سایت خود معرفی کند.

بر اساس این طرح، تا سقف ۳۰۰ نفر برای تشکل های جوانان امریه صادر می شود. مقرر شده این جوانان 6 ماه آخر خدمت خود را در تشکل های خودشان و تحت پوشش امریه سمن ها سپری کنند. شاخص های لازم برای تخصیص امریه سمن ها به شرح زیر است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به “اختصاص امریه سربازی به اعضای سمن ها” مراجعه کنید.

  • رتبه بندی سمن
  • نوع خدمات
  • تعداد افراد فعال در سمن
  • مدت زمان ارائه خدمات
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

تاثیر مثبت این طرح بر روحیه جوانان

بنا بر گفته های محمد گل محمدی دبیر انجمن مردم نهاد سفیران جوان زندگی استان تهران، این طرح تاثیر روانی و اجتماعی مثبتی بر روی جوانان خواهد داشت. در حال حاضر سربازی را معضل بزرگی برای خودشان تلقی می کنند اما با اجرایی شدن طرح های این چنینی شاهد افزایش روحیه جوانان برای خدمت به ملت و نظام خواهیم بود.

طرح امریه سمن ها علاوه بر اینکه باعث افزایش کیفت سربازی شده دیدگاه جوانان را نیز به خدمت وظیفه تغییر خواهد داد. این طرح باید با اجرای مستمر به صورت قانون در بیاید.

نحوه ثبت نام جوانان برای امریه سمن ها

مشمولان متقاضی برای ثبت نام در طرح امریه جوانان فعال تشکل های مردم نهاد می توانند به معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان خود مراجعه کنند و با سازمان های مردم نهاد آشنایی بیشتری پیدا کنند. این افراد می توانند بنا به تخصص و علاقه ای که دارند می توانند در یکی از سازمان های مردم نهاد جوانان عضو و از خدمات این سازمان ها نیز بهرمند شوند.

به گفته آقای گل محمدی دبیران انجمن های مردم نهاد جوانان منتظر دریافت ابلاغیه از سوی وزارت ورزش و جوانان برای جزئیات و نحوه ثبت نام این طرح هستند.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
1امریه آستان قدس رضوی2طرح سرباز سازندگی
3امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات4امریه وزارت دفاع
5امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)6امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
7امریه سازمان ملی استاندارد8امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
9امریه سازمان انرژی اتمی10امریه صدا و سیما
11امریه وزارت فرهنگ و ارشاد12امریه سپاه
13امریه وزارت راه و شهرسازی14امریه سرباز معلم
15امریه وزارت اقتصاد و دارایی16امریه وزارت نفت
17امریه وزارت کار18امریه وزارت نیرو
19امریه وزارت آموزش و پرورش20امریه وزارت بهداشت
21امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت22 امریه وزارت ورزش و جوانان
23امریه وزارت جهاد کشاورزی24امریه صاایران
25امریه موسسه بیت الاحزان25امریه ریاست جمهوری
26امریه دانش بنیان27امریه وزارت علوم

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: