سردار کمالی: طرح امریه سربازی سمن ها فعلا در حد پیشنهاد است

0 767

مدتی است که در خصوص تسهیلات سربازی به اعضای سمن ها و جوانان فعال در تشکل های مردم نهاد خبرهایی به گوش رسیده است. برخی از مشمولان که دارای سابقه فعالیت در تشکل های مردمی هستند، تصور بر اجرای این تسهیلات را دارند. امریه سمن ها فقط به عنوان پیشنهاد مطرح شده است و هنوز اجرایی نشده است. در ادامه سردار کمالی در خصوص این طرح توضیحاتی را ارائه می دهند.

چناچه به ئنبال اناجم خدمت سربازی تحت عنوان امریه هستید لیست مراکز و سازمان های امریه گیر را می توانید بررسی کنید.

امریه سربازی سمن ها فعلا به عنوان پیشنهاد است

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سردار کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح گفت: تصمیم گیری در مورد خدمت نظام وظیفه فقط باید از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه عمومی باشد. تا زمانی که ستاد کل موضوعی را تایید نکند، از سوی هر مسئول دیگری بیان شود، قابل پذیرش نمی باشد.

سردار موسی کمالی در خصوص انتشار اخبار درباره سربازی گفت: تمام اخبار و قوانین از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه اطلاع رسانی می شود. مواردی که از سوی سایر دستگاه ها یا مسئولین مطرح می شود، تا وقتی که ستاد کل نیروهای مسلح تایید نکند، فقط به صورت پیشنهاد است و قابل اجرا نیست.

پیشنهاد امریه سمن ها در حال بررسی است

سردار کمالی درباره تسهیلات سربازی به اعضای سمن ها بیان کرد: در خصوص تسهیلات سربازی همچون امریه و … به اعضای سمن ها و جوانان فعال در تشکل ها پیشنهادی مطرح شده است اما در حال اجرا نیست. این پیشنهادها در حال بررسی است و شاید حتی اجرا هم نشود. در حال حاضر تسهیلاتی تحت عنوان امریه سمن ها در نظر نگرفته شده است.

اینگونه اخبار متاسفانه باعث می شود که جوانان دچار سردرگمی بشوند.  در حال حاضر هیچ گونه تسهیلاتی برای جوانان فعال در تشکل ها و اعضای سمن ها در نظر نگرفته شده است. در صورتی که در این خصوص تصمیم گیری شود، از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اطلاع رسانی خواهد شد.

گرفتن پذیرش امریه سربازی در سایر نهاد ها

باران مشاوره علاوه بر پوشش لحظه ای اخبار سربازی، به متقاضییان پذیرش امریه توصیه می کند که با توجه به مدرک تحصیلیشان برای دیگر مراکز امریه گیر درخواست دهند. جهت حال رفاه شما عزیزان، برخی از مراکز امریه گیر را در قالب جدول زیر برای شما گردآوری شده است. این جدول شامل لینک اطلاعات تکمیلی در مورد هر وزارتخانه و سازمان می شود.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
1امریه آستان قدس رضوی2طرح سرباز سازندگی
3امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات4امریه وزارت دفاع
5امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)6امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
7امریه سازمان ملی استاندارد8امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
9امریه سازمان انرژی اتمی10امریه صدا و سیما
11امریه وزارت فرهنگ و ارشاد12امریه سپاه
13امریه وزارت راه و شهرسازی14امریه سرباز معلم
15امریه وزارت اقتصاد و دارایی16امریه وزارت نفت
17امریه وزارت کار18امریه وزارت نیرو
19امریه وزارت آموزش و پرورش20امریه وزارت بهداشت
21امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت22 امریه وزارت ورزش و جوانان
23امریه وزارت جهاد کشاورزی24امریه صاایران
25امریه موسسه بیت الاحزان25امریه ریاست جمهوری
26امریه دانش بنیان27امریه وزارت علوم

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: