سردار کمالی: طرح امریه سربازی سمن ها فعلا در حد پیشنهاد است

0 584

مدتی است که در خصوص تسهیلات سربازی به اعضای سمن ها و جوانان فعال در تشکل های مردم نهاد خبرهایی به گوش رسیده است. برخی از مشمولان که دارای سابقه فعالیت در تشکل های مردمی هستند، تصور بر اجرای این تسهیلات را دارند. امریه سمن ها فقط به عنوان پیشنهاد مطرح شده است و هنوز اجرایی نشده است. در ادامه سردار کمالی در خصوص این طرح توضیحاتی را ارائه می دهند.

چناچه به ئنبال اناجم خدمت سربازی تحت عنوان امریه هستید لیست مراکز و سازمان های امریه گیر را می توانید بررسی کنید.

امریه سربازی سمن ها فعلا به عنوان پیشنهاد است

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سردار کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح گفت: تصمیم گیری در مورد خدمت نظام وظیفه فقط باید از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه عمومی باشد. تا زمانی که ستاد کل موضوعی را تایید نکند، از سوی هر مسئول دیگری بیان شود، قابل پذیرش نمی باشد.

سردار موسی کمالی در خصوص انتشار اخبار درباره سربازی گفت: تمام اخبار و قوانین از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه اطلاع رسانی می شود. مواردی که از سوی سایر دستگاه ها یا مسئولین مطرح می شود، تا وقتی که ستاد کل نیروهای مسلح تایید نکند، فقط به صورت پیشنهاد است و قابل اجرا نیست.

پیشنهاد امریه سمن ها در حال بررسی است

سردار کمالی درباره تسهیلات سربازی به اعضای سمن ها بیان کرد: در خصوص تسهیلات سربازی همچون امریه و … به اعضای سمن ها و جوانان فعال در تشکل ها پیشنهادی مطرح شده است اما در حال اجرا نیست. این پیشنهادها در حال بررسی است و شاید حتی اجرا هم نشود. در حال حاضر تسهیلاتی تحت عنوان امریه سمن ها در نظر نگرفته شده است.

اینگونه اخبار متاسفانه باعث می شود که جوانان دچار سردرگمی بشوند.  در حال حاضر هیچ گونه تسهیلاتی برای جوانان فعال در تشکل ها و اعضای سمن ها در نظر نگرفته شده است. در صورتی که در این خصوص تصمیم گیری شود، از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اطلاع رسانی خواهد شد.

گرفتن پذیرش امریه سربازی در سایر نهاد ها

باران مشاوره علاوه بر پوشش لحظه ای اخبار سربازی، به متقاضییان پذیرش امریه توصیه می کند که با توجه به مدرک تحصیلیشان برای دیگر مراکز امریه گیر درخواست دهند. جهت حال رفاه شما عزیزان، برخی از مراکز امریه گیر را در قالب جدول زیر برای شما گردآوری شده است. این جدول شامل لینک اطلاعات تکمیلی در مورد هر وزارتخانه و سازمان می شود.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: