جذب سرباز هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی ۱۴۰۲

0 1,172

طبق قوانین جمهوری اسلامی هر فرد ذکور با ورود به سن ۱۸ سال تمام مشمول خدمت سربازی می شود، اما با توجه به قوانین به مشمولان اجازه داده شده تا در صورت قبولی در دانشگاه به تحصیل بپردازند و بعد از کسب مدرک تحصیلی بالاتر خود را برای اعزام به خدمت سربازی معرفی نمایند.

با موافقت ستاد کل نیرو های مسلح به منظور بهره گیری از ظرفیت علمی مشمولان دارای تحصیلات عالی این دسته از مشمولان می توانند خدمت خود را در مراکز دانش بنیان، دانشگاه ها و یا وزرتخانه ها بگذرانند.

طبق توافق وزارت بهداشت با ستاد کل نیرو های مسلح، فارغ التحصیلان دانشگاه های علوم پزشکی می توانند خدمت خود را به صورت هیات علمی دانشگاه های علومی پزشکی مناطق محروم سراسر کشور بگذرانند اما ظرفیت محدود این امریه باعث شده شرایط خاصی را برای جذب متقاضیان در نظر بگیرند.

جذب سرباز هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی ۱۴۰۲

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مرکز جذب و امور اعضای هیات‌علمی و نخبگان وزارت بهداشت، سهمیه جذب سرباز هیات‌علمی ترجیحاً برای دانش‌آموختگان مقاطع تخصصی، فوق تخصصی، فلوشیپ و دکتری تخصصی Ph.D است.

همچنین اولویت توزیع و اعزام نیرو با مناطق کمتر توسعه‌یافته، مناطق محروم و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های مناطق مرزی است.

شروط سرباز هیئت علمی

  1. نداشتن غیبت از خدمت نظام وظیفه
  2. فراغت از تحصیل و ثبت‌شده در سامانه دانش‌آموختگانن
  3. قبولی در آزمون بورد ( داشتن دانشنامه)
  4. داشتن مهلت یکساله پس از فراغت از تحصیل

نحوه ثبت نام سرباز هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی

متقاضیانی که خواهان حضور در دانشگاه‌های کمتر توسعه‌یافته هستند، می‌بایست اعلام نیاز خود را از آن دانشگاه دریافت کنند. دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور، نیاز خود را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام خواهند کرد و تصمیم‌گیری نهایی درباره موافقت با تقاضاهای وصول شده در کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد.

لیست سایر مراکز امریه گیر

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: