امریه وزارت ورزش و جوانان

چگونه از وزارت ورزش و جوانان امریه ورزشی بگیریم؟

0 7,822

دغدغه بسیاری از افراد مشمول سربازی که در یک رشته ورزشی فعالیت ویژه ای دارند چگونگی دریافت امریه وزارت ورزش است تا از طریق امریه وزارت ورزش بتوانند موازی با انجام خدمت سربازی فعالیت های ورزشی خود را نیز انجام دهند. با دریافت امریه وزارت ورزش و جوانان نگرانی ورزشکاران حرفه ای بابت از دست دادن موقعیت ورزشی، آمادگی جسمانی و یا و برنامه ریزی های آنها برای شرکت در مسابقات برطرف می شود.

چرا سازمان ها از سربازان امریه استفاده می کنند؟

به کارگیری سربازان امریه در سازمان ها و ارگان ها علاوه بر کاهش هزینه ها، موجب بهرمندی مناطق محروم از خدماتی شایسته می گردد. برای اخذ امریه وزارت ورزش و جوانان نیاز به کسب اطلاعات جامع و کاملی دارید. در صورتی که در خصوص چگونگی دریافت امریه وزارت ورزش با مشکلاتی مواجه شدید مشاورین ما در مرکز مشاوره تلفنی باران آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.

وزارت ورزش و جوانان چه نقشی را ایفا می کند؟

وزارت ورزش و جوانان پس از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان در مجلس هشتم تشکیل شد. از وظایف این وزارتخانه می توان به رسیدگی به امور ورزشی و برطرف سازی مسائل و مشکلات در این زمینه اشاره کرد. وزارت ورزش و جوانان برنامه ریزی، سیاستگزاری و نظارت بر حوزه ورزش کشور را به منظور پیشبرد اهداف و توسعه، تعلیم و تربیت را انجام می دهد.

این وزارتخانه نیز از نهاد هایی است که با تلاش بسیار در زمره سازمان های ارائه کننده امریه قرار گرفت. سهمیه وزارت ورزش باعث جلوگیری از هدر رفتن استعداد های جوانان زیادی در عرصه ورزش کشور عزیزمان گردید.

امریه ورزشی باران مشاوره 70703025 021

چگونه از وزارت ورزش امریه سربازی دریافت کنیم؟

بعد از تصویب مجلس شورای اسلامی فدراسیون های ورزشی نیز می توانند از طریق وزارت ورزش و جوانان به ورزشکاران امریه سربازی ارائه دهد. طبق ماده ۳۶ در زمان صلح با تایید ستاد نیروهای مسلح ارگان های مختلف مانند شهرداری، دهیاری، نهادهای عمومی غیر دولتی، موسسات آموزش عالی و حتی فدراسیون های ورزشی نیز می توانند نیروی انسانی مورد نیاز خود را از بین مشمولین خدمت سربازی تامین کند.

نیاز هر ارگان توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بررسی و سپس به آنها ابلاغ می شود. حقوق و مزایا و … سربازان امریه شده بر عهده سازمان پذیرش گیرنده است. سهمیه امریه فدراسیون های ورزشی از طریق وزارت ورزش و جوانان اختصاص می یابد.

حقوق و مزایای سربازان در دوره خدمت بر عهده ارگان و یا سازمان به کارگیرنده می باشد.

میزان سهمیه هر کدام از ارگان ها از حد مقرر قوانین نیرو های مسلح بیشتر نباشد.

شرایط عمومی دریافت امریه وزارت ورزش و جوانان چگونه است؟

شما باید حداقل دو تا از شرط های زیر را داشته باشید تا مرحله اول اخذ امریه که همان داشتن شروط عمومی است را پشت سر بگذرانید.

  • شما باید متاهل باشید.
  • عضوی از خانواده ایثارگران، جانبازان یا شهدا باشید.
  • شما باید سرپرست خانوار باشید.
  • شما باید تحت پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی قرار گرفته باشید.
  • شما به دلیل بیماری یا ضایعه ای از انجام خدمات رزمی معاف شده باشید.

شرایط تخصصی اخذ امریه وزارت ورزش و جوانان چیست؟

برای دریافت امریه وزارت ورزش و جوانان باید ۳ الی ۴ ماه قبل از تاریخ اعزام به اداره مربوطه در شهر خود مراجعه کنید و از سهمیه و رشته های تحصیلی مرتبط اطلاع پیدا کنید.

  • پس از بررسی سهمیه متناسب با خود برای اعزام به خدمت نظام وظیفه اقدامات لازم را انجام می دهید.
  • برای دریافت امریه وزارت ورزش باید مدرک کارشناسی یا بالاتر را داشته باشید.
  • همچنین شما به هیچ عنوان نباید از خدمت سربازی غیبت کرده باشد. برای این کار می توانید استعلام غیبت سربازی بگیرید.
  • ۵۰ در صد از سربازان دارای امریه که مدرک کارشناسی یا بالاتر دارند باید در مناطق محروم یا کمتر توسعه یافته دوره خدمت خود را بگذرانند.

سهمیه امریه ورزشکاران | باران مشاوره 70703025 021

ارتباط سازمانهای مردم نهاد و وزارت ورزش چیست؟

سازمان های مردم نهاد به سازمان هایی گفته می شود که افراد با ارائه خدمات داوطلبانه در راستای امور تربیتی جوانان فعالیت می کنند. این نهاد ها با مشارکت جوانان برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تلاش می نمایند. سازمان های مردم نهاد زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت های خود را انجام داده و از سوی این وزارتخانه حمایت می شوند. سازمان های مردم نهاد نیز دارای سهمیه امریه هستند.

شرایط دریافت امریه وزارت ورزش برای سمن ها (سازمان های مردم نهاد) چگونه می باشد؟

بر اساس تفاهم نامه ای که بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان منعقد گردید به افرادی که به طور ویژه در سازمان های مردم نهاد و تشکل های کارآفرینی فعالیت می کنند امریه وزارت ورزش داده می شود. امریه ای که به اعضای فعال سمن ها داده می شود تنها ۶ ماه از خدمت سربازی را پوشش می دهد. سرباز دارای امریه سمن ها باقی مدت زمان خدمت نظام وظیفه را باید در محل خدمت اعلام شده از سوی سازمان نظام وظیفه خدمت نماید.

سرباز دارای امریه سمن ها تنها ۶ ماه از خدمت خود را در وزارت ورزش و جوانان به صورت امریه می گذراند.

سهمیه فدراسیون های ورزشی برای دریافت امریه وزارت ورزش چگونه است؟

سهمیه فدراسیون های ورزشی را وزارت ورزش و جوانان مشخص می کند. این سهمیه ها صرفا برای ورزشکارانی است که شرایط اعلام شده را داشته باشند. از طریق امریه وزارت ورزش فوتبالیست های سرباز و یا قهرمانان ورزشی می توانند پس از گذراندن دوره آموزشی، خدمت سربازی را در باشگاه های خودشان انجام دهند. همچنین سهمیه واحد های تولیدی از طریق دستگاه های اجرایی ذیربط اختصاص می یابد.

مشاوره امریه وزارت ورزش و جوانان

همانطور که گفتیم سهمیه پذیرش امریه در وزارت ورزش محدود است پس اقدام به موقع برای گرفتن پذیرش بسیار حیاتی است. با توجه به تعداد درخواست های بالا برای امریه در این وزارتخانه توصیه می کنیم حتما با مشاوران آگاه مشورت نمایید تا فرصت گرفتن امریه شما از بین نرود. علاوه بر وزارت ورزش و جوانان سازمان های دیگری نیز دارای سهمیه پذیرش امریه هستند. برخی از این سازمان ها به شرح زیر است.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: