امکان افزایش هزینه صدور گواهینامه و … برای مشمولان غایب و فراری

افزایش هزینه خدمات اجتماعی برای مجازات مشمولان غایب و سربازان فراری بررسی می شود

0 1,317

مدتی است موضوع اختیاری شدن سربازی از سوی رسانه ها مطرح شده است. متاسفانه با وجود اینکه این طرح هنوز به صورت رسمی در مجلس مطرح نشده است، برخی از رسانه ها حتی در خصوص جزئیات این طرح نیز مطالبی را مطرح کرده اند. سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره این شایعات و همچنین در خصوص احتمال داوطلبانه شدن سربازی و … توضیحاتی را ارائه کرد.

پاسخ سردار کمالی به شایعات اصلاح قانون سربازی

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، درباره موضوع طرح اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع اصلا صحت ندارد. هر مطلبی که درباره جزئیات این طرح مطرح می شود صرفا شایعه ای بیش نیست. همواره ستاد کل نیروهای مسلح در تلاش است روش ها و شیوه های بهبود کیفیت و اصلاح خدمت سربازی را مرد بررسی قرار دهد.

به همین منظور موارد مختلفی نیز مطرح می شود که آنها را بررسی و ارزیابی می کنیم. در گذشته طرح هایی مانند داوطلبانه شدن خدمت سربازی یا انتخابی شدن سربازی و … بیان شده بود که این طرح از سوی ستاد کل نیروهای مسلح بررسی گردید که با هر کدام به دلیل ناعادلانه بودن و یا وارد شدن ضربه به توان دفاعی کشور مورد مخالفت شد.

سردار کمالی در خصوص طرح اخیر مجلس شورای اسلامی به منظور اصلاح قانون خدمت سربازی گفت: چند روز قبل یکی از نمایندگان مجلس از بررسی این طرح خبر داده است، اما به جزییات آن اشاره نکرد. متاسفانه برخی از رسانه ها با استناد به مواردی که در گذشته مطرح شده بود، مواردی را تحت عنوان جزییات و احتمالات بیان کرده اند که به هیچ عنوان صحت ندارد.

راهکاری برای افزایش حقوق سربازان

سردار کمالی در خصوص جزئیات این طرح گفت: تلاش ما این است تا سربازی در کشور عادلانه باشد و به دنبال راهکارهایی هستیم که براساس آن حقوق سربازان در حال خدمت بیشتر شود. در این طرح این موضوع لحاظ شده است که باید هزینه های برخی از خدمات برای سربازان غایب و فراری افزایش پیدا کند. بر اساس این طرح خدماتی از قبیل: دریافت گواهینامه، تعویض پلاک، ثبت اموال و … با دریافت هزینه بیشتری نسبت به دیگر افراد برای سربازان غایب یا فراری امکان پذیر می شود.

مجازات سربازان غایب و فراری

سردار کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بر اساس این طرح در اصل سربازان غایب و فراری مجازات می شوند. به این ترتیب این افراد هزینه بیشتری پرداخت می کنند و این هزینه در مسیر افزایش حقوق سربازان و عادلانه شدن خدمت سربازی صرف می شود.

سردار کمالی در ادامه گفت: آنچه که از سوی رسانه ها مطرح شده است در حال حاضر به عنوان یک طرح در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی است و حتی به صورت علنی در مجلس مطرح نشده است. پس در حال حاضر قوانین سربازی هیچ تغییر نکرده است. مشمولان و خانواده هایشان باید وضعیت سربازی خود را با توجه به قوانین فعلی نظام وظیفه مشخص کنند.

اگر مشمول خدمت سربازی شده اید و به دنبال راهی هستید که به طور قانونی از خدمت معاف شوید حتما از راه های اخذ معافیت سربازی مطلع شوید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: