اولین دوره مسابقه مهارت آموزی 1402

0 1,497

چند سالی است که به اشتغال مشمولان بعد از خدمت سربازی اهمیت ویژه ای داده می شود. در همین راستا دوره های مهارتی در پادگان به سربازان یاد داده می شود که بعد از خدمت بتوانند با آموخته های خود وارد بازار کار شوند.

این مهارت ها از زنبورداری گرفته تا تعمیرات تلفن همراه و غیره باعث می شود فرد بعد از انجام خدمت سربازی بتواند در راستای مهارت خود به اشتغال بپردازد.

ستاد کل نیرو های مسلح به افرادی که در طول خدمت یا قبل از آن مهارت را آموخته باشند وام درصد پایینی نیز پرداخت می کند تا پس از فراغت از خدمت سربازی جوانان بتوانند وارد باز کاز شوند.

با توجه به اهمیت مهارت آموزی و نظارت بر نحوه درست اجرای آن، قرارگاه مهارت آموزی مسابقه کشوری مهارت آموزی را برگزار می کند.

برگزاری مسابقه مهارت آموزی

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری دانشجو، سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح درباره آخرین جزئیات مسابقه مهارتی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح اظهار کرد: قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح برای اینکه توانایی‌های سربازان ماهر را بسنجد، هرساله رویداد‌هایی را برگزار می‌کند.

وی افزود: سال گذشته جشنواره سرباز ماهر و دومین همایش استانی برگزار شد و امسال تصمیم گرفته شده برای اولین بار مسابقه مهارتی را بین کارکنان وظیفه برگزار کنیم و این مسابقه هر ۲ سال یکبار قرار است اجرا شود.

سردار کمالی با اشاره به شعار امسال این مسابقه بیان کرد: شعار امسال مسابقه مهارتی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح سربازان ماهر، پنجه‌های کارآمد و اشتغال موثر است که با این شعار سربازان قرار است با یکدیگر رقابت کنند و این مسابقه ۴ مرحله دارد.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح ادامه داد: در مرحله اول مسابقه کلیه یگان‌های نیرو‌های مسلح در سطح شهرستان خود به رقابت می‌پردازند و افراد منتخب به عنوان فرد ماهر به مرحله دوم یگان‌های استان به رقابت خواهند پرداخت و در مرحله سوم، استان‌های کشور قرار است وارد میدان شوند.

وی ادامه داد: ۳۴ قرارگاه استانی ما در سطح سازمانی قرار است به رقابت با یکدیگر بپردازند و در مرحله چهارم نیز تمامی سربازان سراسر کشور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

همچنین بخوانید: درجه های سربازی

چه کسانی می توانند در مسابقه مهارت آموزی شرکت کنند؟

سردار کمالی با بیان اینکه تمامی سربازان ماهر که پنجه‌ای کار آمد دارند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند و این مسابقه عظیم‌ترین مسابقه مهارتی در کشور است که میان سربازان برگزار می‌شود گفت: در مرحله اول تا ۲۰ آبان ماه مهلت برای ثبت نام سربازان وظیفه وجود دارد که می‌طلبد فرماندهان، مسئولان آموزش، نیروی انسانی و مسئولان مهارت‌آموزی سازمان‌ها حداکثر تلاش خود را داشته باشند تا همه سربازان ماهر بتوانند این مسابقه شرکت کنند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه مرحله اول از اهمیت ویزه‌ای برخوردار است گفت: اگر سربازی تا ۲۰ آبان ماه شرکت نکند، مسابقه از بین کسانی که ثبت نام کرده‌اند برگزار می‌شود و در مراحل بعدی افراد جدید نمی‌توانند ثبت نام کنند.

سردار کمالی بیان کرد: در این مسابقه یگان‌های نیرو‌های مسلح با یکدیگر رقابت می‌کنند و در پایان فرماندهان و مسئولان یگان‌هایی که بیشترین رتبه را کسب کنند مورد تشویق و تقدیر قرار می‌گیرند که به صورت غیر مستقیم فرماندهان و مسئولان نیز در این مسابقه شرکت دارند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح ادامه داد: در حال حاضر در مرحله اطلاع‌رسانی هستیم و بعد از پایان ثبت نام شروع به جمع‌آوری اطلاعات می‌کنیم تا مشخص شود چه تعداد نفر در این مسابقه شرکت کرده‌اند و پیام ما به فرماندهان و مسئولان این است که در زمینه پای کار آوردن سربازان تلاش حداکثری داشته باشند و توانایی‌های سربازان مشخص شود.

رشته های مسابقه مهارت آموزی 1402

وی گفت: این مسابقه در ۱۵ رشته مهم نظیر تعمیرات سخت افزار تلفن همراه، تعمیرکار خودرو، تعمیر برق خودرو، آرایشگری مردانه و… برگزار خواهد شد و ۳ رشته نظامی نیز در راستای ماموریت ذاتی نیرو‌های مسلح مانند تیراندازی با سلاح سبک، امداد و نجات و حفاظت فیزیکی نیز در نظر گرفته شده است.

 1. تیراندازی(سلاح کلاشینکف)
 2. امداد و نجات(خود امدادی و دگر امدادی)
 3. حفاظت فیزیکی
 4. آمادگی جسمانی
 5. برنامه نویسی پایتون
 6. عکاسی دیجیتال
 7. تعمیرکار سخت افزار موبایل
 8. تعمیرکار خودرو های سبک
 9. تعمیرکار برق خودرو
 10. تعمیرکار آبگرمکن دیواری و پکیج
 11. درب و پنجره ساز پروفیل آهنی
 12. نصاب و تعمیرکار کولر های گازی
 13. آرایشگری مردانه
 14. نانوایی سنتی لواش
 15. آشپزی

سردار کمالی ادامه داد: ما با سازمان فنی و حرفه‌ای و جمعیت هلال احمر در این مسابقه همکاری داریم که باتوجه به رشته‌های مربوطه نیرو‌های مسلح را یاری می‌کنند.

جوایز مسابقه مهرات آموزی 1402

 • جوایز نفر اول مسابقات استانی 7 میلیون تومان پول نقد، سه روز مرخصی تشویقی، مدال و لوح تقدیر مسابقات
 • جوایز نفر اول مسابقات استانی5 میلیون تومان پول نقد، دو روز مرخصی تشویقی، مدال و لوح تقدیر مسابقات
 • جوایز نفر اول مسابقات استانی 3 میلیون تومان پول نقد، یک روز مرخصی تشویقی، مدال و لوح تقدیر مسابقات
 • جوایز نفر اول مسابقات کشوری 10 میلیون تومان پول نقد، شش روز مرخصی تشویقی، مدال و لوح تقدیر مسابقات
 • جوایز نفر اول مسابقات کشوری 7 میلیون تومان پول نقد، چهار روز مرخصی تشویقی، مدال و لوح تقدیر مسابقات
 • جوایز نفر اول مسابقات کشوری 5 میلیون تومان پول نقد، دو روز مرخصی تشویقی، مدال و لوح تقدیر مسابقات

مهلت ثبت نام در مسابقات مهارت آموزی 1402

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح تاکید کرد: مرحله دوم استانی از ۲۵ آبان شروع می‌شود و تا ۱۰ آذر ادامه دارد و مرحله سازمانی نیز از ۵ دی ماه آغاز و تا ۱۵ دی ماه نیز ادامه دارد و مرحله چهارم نیز در دهه فجر اجرایی می‌شود و برای این مسابقه مشوق‌های نقدی و مرخصی تشویقی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در سطح سازمانی و کشوری مدال و جام قهرمانی نیز به تیم برنده تعلق می‌گیرد گفت: ما در مرحله سازمانی و مرحله نیرو‌های مسلح ۲ اردو بین افراد منتخب داریم که قرار است اجرایی شود و در مرحله نهایی نیز قبل از ورود به مسابقات سراسری اردویی برگزار می‌شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: