بازگشت به کار کارگران پس از خدمت سربازی

آیا کارگران می توانند بعد از اتمام خدمت سربازی به کار سابق خود ادامه دهند؟

0 1,249

برای بسیاری از مشمولان نظام وظیفه و سایر افراد رابطه قانون کار و خدمت سربازی مبهم است. همانگونه که می دانید پیدا کردن شغل در جامعه برای جوانان بسیار مشکل می باشد. از سویی دیگر لازم است فرد به خدمت سربازی برود و کارت پایان خدمت سربازی را دریافت نماید. در ادامه به یکی از قوانین کار در خصوص نظام وظیفه اشاره می نماییم.

نداشتن کارت پایان خدمت منجر به محرومیت هایی می شود. یکی از محدودیت های اجتماعی مشمولان غایب عدم استفاده از وام و سایر تسهیلات بانکی است.

آیا کارگران می توانند بعد از اتمام خدمت سربازی به کار سابق خود ادامه دهند؟

خدمت سربازی یکی از مهم ترین دوران زندگی مردان در کشور ما می باشد. یکی از نگرانی هایی که برای اکثریت مشمولان وجود دارد بحث اشتغال است. بسیاری از جوانان قبل از اعزام به خدمت مشغول کار می باشند و نگران هستند در صورت رفتن به خدمت سربازی شغل خود را از دست دهند. به همین دلیل این افراد از رفتن به خدمت سربازی سر باز می زنند و در نتیجه در آینده دچار مشکلاتی خواهند شد. بر اساس ماده ۱۹ قانون کار در دوران خدمت سربازی قرارداد کار به حالت تعلیق در می آید. اگر فرد ظرف مدت ۲ ماه پس از اتمام سربازی به شغل خود بازگردد و شغل وی برقرار باشد، می تواند مجدد به کار اشتغال یابد.

آیا در صورت اعزام به خدمت سربازی سوابق بیمه فرد محفوظ می ماند؟

لازم است بدانید، مشمولان شاغل که شامل قانون کار نیز می شوند، در صورت اعزام به خدمت، مدت خدمت سربازیشان جز سوابق خدمتی به حساب می آید. این مدت بر اساس قانون کار به عنوان سوابق خدمتی ایشان نزد سازمان تامین اجتماعی محسوب خواهد شد. همچنین ناگفته نماند اعتبار مورد نیاز برای این قانون نیز از محل میانگین حق بیمه دو سال پایانی اشتغال فرد تامین می شود.

اگر هنوز به خدمت سربای نرفته اید می توانید موارد معافیت سربازی را بررسی کنید. شاید شما شرایط معافیت سربازی را داشته باشید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: