بازگشت مهلت یک ساله برای مشمولان پزشکی و پیراپزشکی

4 1,133

تمام فارغ التحصیلان دانشگاه در صورتی که از سنوات ارفاقی وظیفه عمومی استفاده نکرده باشند می توانند پس از پایان مقطع تحصیلی خود از فرصت یک ساله معرفی سربازی بهره مند شوند.

هدف از فرجه یک ساله معرفی این است که مشمولان در این یک سال برای مقاطع بالاتر کنکور دهند و یا خود را به وظیفه عمومی معرفی نمایند. امسال شیوع بیماری کرونا باعث شد تا نیاز کشور به کادر درمانی افزایش یابد و مشمولان گروه پزشکی و برخی از مشمولان گروه پیرا پزشکی از فرصت یک ساله معرفی محروم شدند و زودتر از موعود به سرباز اعزام شدند.

روال اعزام سربازان پزشکی و پیرا پزشکی به حالت عادی برگشت

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری برنا، سردار تقی مهری گفت: در ماه های گذشته بدلیل گسترش ویروس کرونا کشور دچار شرایط بحرانی شد و نیاز مردم به حضور کادر درمانی در بیمارستان ها افزایش یافت. به همین دلیل تمام مشمولان فارغ التحصیل پزشکی و پیرا پزشکی برای خدمت فراخوان شدند.

این مشمولان با ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح، بدون گذراندن دوره آموزشی به کادر درمانی نیروهای مسلح پیوستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بدلیل عبور کشور از شرایط بحرانی کرونا نیاز مبرم به نیروهای درمانی رفع شده است. فارغ التحصیلان گروه پزشکی و پیرا پزشکی که مشمول خدمت سربازی می شوند از این به بعد می توانند مانند گذشته از مهلت معرفی یک ساله استفاده نمایند و تا قبل از اتمام این مهلت از طریق دفاتر پلیس+10 وضعیت خدمتی خود را تعیین نمایند.

اعزام زودتر از موعد مشمولان پزشکی و پیراپزشکی در صورت نیاز

رییس سازمان نظام وظیفه عمومی اعلام کرد: در صورت شیوع مجدد کرونا و نیاز به این عزیزان در کادر درمانی نیروهای مسلح مجددا مشمولین فارغ التحصیل پزشکی و پیراپزشکی فراخوان خواهد شد و مشمولان باید براساس ضوابط اعلام شده توسط سازمان نظام وظیفه اقدامات دلازم را انجام دهند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. احمد :

  ببخشید سوال آخر
  الان که چک کردم
  آخرین وضیعت :صدور دفترچه اعزام به خدمت زده
  یعنی غیبت نخوردم؟

  1. باران مشاوره :

   احمد جان همانطور که گفتیم این موارد را از طریق پلیس + 10 باید پیگیری کنید اما گوش نمی دهید:))))

 2. احمد :

  سلام /خسته نباشید
  من فارغ التحصیل 98رشته پرستاری هستم و تا شهریور 99معافیت تحصیلی دارم /فراخوانی که فروردین دادن برا پزشکی و پیرا پزشکی رو متوجه نشدم
  30اردیبهشت دفترچه رو پست کردم اما چیزی به اسم غیبت بهم نگفت پلیس به علاوه ده /به سامانه کد سخا هم مراجعه کردم اما چیزی نزده بود
  1-کدوم بخش سامانه غیبت و اضافه خدمت رو میزنه؟
  2-با توجه به مصاحبه سردار مهری که گفتن غیبت خوردن آیا من غیبت خوردم یا تهدید بوده صرفا(چون واقعا اطلاع نداشتم) ؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. باران مشاوره :

   احمد جان در همان سامانه وضعیت مشمول درج شده است. اگر وضعیت تان غیبت درج نشده است یعنی خوش شانس هستید. تهدید نبوده و غیبت خورده اید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: