تشدید برخورد با مشمولان غایب در استان کرمانشاه

0 1,153

مدتی قبل سازمان نظام وظیفه طرحی را به عنوان “طرح پرداخت ریالی مشمولان غایب” راه اندازی کرد تا از این طریق مشمولان غایبی که به هر دلیلی موفق به خدمت سربازی نشده بودند، بتوانند با استفاده از این طرح وضعیت خدمت سربازی خود را مشخص کنند و دیگر بهانه ای برای غیبت سربازی نداشته باشند.

متاسفانه بعد از چندین سال از اجرای این طرح و طرح های مشابه مانند بخشش اضافه خدمت سنواتی از طریق عفو رهبری باز هم شاهد بی توجهی بسیاری از مشمولان غایب نسبت به وضعیت نظام وظیفه خود بودیم. با توجه به همین مسائل سازمان نظام وظیفه عمومی علاوه بر عدم اجرای طرح جریمه ریالی، تصمیم به تشدید برخورد با این دسته از مشمولان گرفت.

قرارگاه برخورد با مشمولان غایب

به گزارش باران مشاوره به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان کرمانشاه، قرارگاه احضار و اعزام مشمولان غایب از آبان ماه در کرمانشاه راه اندازی شد. معاون وظیفه عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: هدف از ایجاد این قرارگاه تشدید در برخورد با مشمولان غایب استان کرمانشاه است.

مجازات سنگین در انتظار کارفرمایانی که افراد غایب را استخدام می کنند

در این طرح، غایبین نظام وظیفه استان کرمانشاه شناسایی می شوند و به خدمت سربازی اعزام می شوند. همچنین طبق ماده ۶۳ مکرر قانون خدمت نظام وظیفه با دستگاه ها، کارگاه ها و صاحبان مشاغلی که سربازان غایب را به استخدام خود در آورند برخورد می شود.

سرهنگ علی اشرف نجفی در مورد نحوه برخورد با افرادی که مشمولان غایب را استخدام می کنند گفت:

کارگاه ها، صاحبان مشاغل و دستگاه هایی که مشمولان غایب را استخدام می کنند در صورت شناسایی به دادگاه معرفی می شوند و در نوبت اول به ازای هر مشمول غایب که استخدام کرده اند ۱۳ میلیون جریمه نقدی می دهند و اگر برای بار دوم این کار را  انجام دهند این جریمه به دو یا سه برابر جریمه نوبت اول افزایش پیدا می کند و به دادگاه معرفی می شوند.

مزایا و تشویق در انتظار غایبینی که به صورت خود معرف اقدام به اعزام به خدمت نظام وظیفه می کنند.

سرهنگ علی اشرف نجفی در ادامه در مورد افرادی که برای انجام خدمت سربازی به صورت خود معرف به نظام وظیفه مراجعه می کنند گفت: این افراد از مزایایی مانند خدمت در محل سکونت خود بعد از دوره آموزشی، سه ماه کسری خدمت به ازای هر فرزند و …. برخوردار می شوند.

ایشان در ادامه گفت همچنین اگر این مشمولان در طول مدت خدمت خود رفتار مطلوبی داشته باشند، برای بخشش اضافه خدمت سنواتی مورد مساعدت قرار می گیرند.

سربازی

محرومیت های اجتماعی مشمولان غایب

سرهنگ علی اشرف نجفی در مورد خدماتی که مشمولان غایب از آن محروم هستند گفت: طبق ماده ۱۰ قانون نظام وظیفه عمومی سربازان غایب از تسهیلاتی مانند: پروانه کسب، اخذ تسهیلات، گذرنامه و کاندیدا شدن محروم هستند.

مدارک لازم در روز اعزام به خدمت

سرهنگ علی اشرف نجفی در ادامه مدارکی که مشمولان در روز اعزام نیاز دارند را به شرح زیر اعلام کردند:

  • برگه واکسیناسیون
  • برگه محل مراجعه
  • برگه اعزام
  • سرباز کارت
  • کارت ملی

سربازی

سرباز کارت چیست و چگونه باید آنرا تهیه کرد

منظور از سرباز کارت، کارت بانکی است که حقوق سربازان در آن واریز می شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمانشاه در خصوص نحوه دریافت سرباز کارت گفت: هنگامی که مشمولان برای اعزام به خدمت به پلیس +۱۰ مراجعه می کنند، این مراکز اطلاعات آنها را به صورت خودکار به بانک سپه ارسال می کنند و بانک سپه برای آنها یک حساب باز می کند.

مشمولان بعد از گذشت ۱۰ روز می توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک سپه نسبت به دریافت کارت عابر بانکی که به نام آنها صادر شده اقدام کنند.

خدمات رایگان اماکن رفاهی و گردشگری دولتی برای سربازان

ایشان در پایان گفت: در حال پیگیری اقداماتی برای خوشایندسازی محیط خدمت سربازی و حقوق و مزایای سربازان هستیم. براساس ماده ۸۰ قانون نظام وظیفه، سربازان می توانند از تمامی خدمات اماکن رفاهی و گردشگری دولتی به صورت رایگان استفاده کنند. این قانون در حال پیگیری برای اجرایی شدن است.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: