با مشمولانی که معافیت سربازی تقلبی گرفته اند برخورد قانونی می شود

تقلب در اخذ معافیت سربازی به حداقل رسیده است

0 2,368

بسیاری از مشمولان سربازی به دنبال راهی هستند تا بتوانند از خدمت دو ساله سربازی معاف شوند. این موضوع برای عده ای آنقدر دارای اهمیت است که حاضرند به شکل های غیر قانونی نیز از خدمت سربازی خلاص شوند. برخی از شما در خصوص امکان تقلب در اخذ معافیت های سربازی سوالاتی دارید. در ادامه پاسخ سردار کمالی در خصوص عواقب تقلب در معافیت سربازی را بخوانید.

اگر به دنبال راهی برای گرفتن کارت معافیت هستید به شما توصیه می کنیم با بررسی راه های قانونی معافیت سربازی، شانس معافیت خود را امتحان کنید.

تقلب در اخذ معافیت سربازی به حداقل رسیده است

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره تقلب در اخذ معافیت پزشکی سربازی گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا تدابیری را در نظر گرفته است که مانع از جعل، دسیسه و تقلب شود. با سامانه ای شدن سیستم و اقدامات کنترلی در چند سال اخیر تقلب به حداقل ممکن رسیده است.

برخورد قانونی با متخلفین

سردار کمالی در ادامه گفت: تمامی افراد مذکر تا سن 51 سالگی به عنوان مشمول قانون نظام وظیفه محسوب می شوند. کسانی که مرتکب تقلب در این قانون می شوند یا همان زمان شناسایی می شوند و یا بعدا شناسایی شده و قانون با ایشان برخورد می کند. در حال حاضر انجام تقلب در اخذ معافیت های سربازی به حداقل خود رسیده است. این امکان وجود دارد فردی که فاقد کارت پایان خدمت سربازی است، به دروغ بگوید که من پول داده ام و کارت معافیت را گرفته ام و …

می توان تقلب در معافیت های سربازی را گزارش داد

سردار کمالی در ادامه بیان کرد: اگر مردم از تخلف و تقلب در این زمینه اطلاعاتی دارند می توانند در این خصوص گزارش دهند. به یقین با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد. سازمان وظیفه عمومی ناجا به صورت تلفنی و نوشتاری آماده دریافت اطلاعات در زمینه گزارش تقلب می باشد. برای این کار فقط باید کد ملی و مشخصات فردی را که تقلب کرده است به سامانه وظیفه عمومی اعلام کرد تا پرونده در جریان بیافتد و فرد احضار شود و بررسی های لازم صورت گیرد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: