برنامه روزانه دوره آموزشی در خدمت سربازی شامل چه مواردی می شود؟

69 22,402

همانگونه که می دانید برای رفتن به خدمت سربازی در مرحله اول باید مشمولان در دوره آموزشی سربازی حضور یابند. دوره آموزشی به مدت دو ماه برگزار می شود. بسیاری از شما مشمولان نظام وظیفه شاید در خصوص جزئیات دوره آموزشی سوالاتی را داشته باشید. در ادامه به فرایند دوره آموزشی می پردازیم.

فرایند دوره آموزشی در خدمت سربازی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به قوانین نظام وظیفه عمومی، سربازان وظیفه پس ورود به پادگان های آموزشی و پس از تحویل گرفتن وسایل و تعویض لباس، توسط فرمانده گروهان مربوطه بر اساس میزان اندازه قد در صف و ستون جانمایی می شوند.

هر فرد سرباز بر اساس شماره دریافتی، داخل آسایشگاه تخت خواب و کمد خود را تحویل می گیرد. علاوه بر این ها، بر اساس گروه بندی های چند نفره وظایف خدماتی سربازان ابلاغ خواهد شد.

آموزش چگونه شروع می شود؟

فرآیند آموزش سربازان بر اساس برنامه سین که در ادامه به آن اشاره می کنیم، پس از جانمایی در صف و ستون و گروه بندی، آغاز می شود.

برنامه سین چیست؟

سین اصطلاحی است به منظور برنامه های جاری قسمت های مختلف نظام و این کلمه مخفف 3 حرف «ساعت یگان نظامی» می باشد. لازم به ذکر است که برنامه آموزشی سربازان وظیفه در تمام نیرو های مسلح یکسان است. برای 5 صبح تا 4 بعدازظهر برای سربازان در این برنامه آموزشی برنامه ریزی صورت گرفته است. سربازان در طول این ساعل به انجام کار های خارج از برنامه سین مجاز نمی باشند.

بر اساس شکل کلی برنامه سین، در دوره آموزشی سربازان راس ساعت 5 صبح از خواب بیدار خواهند شد و تا ساعت 6 صبح را به نظافت محل های محوله و مرتب سازی آنکادر و خوردن صبحانه و وسایل شخصی خود مشغول می باشند.

ساعت 6 تا 8 صبح برای ورزش، کلاس قرآن و غیره می باشد. از ساعت 8 تا 12 نیز، در 2 مرحله کلاس آموزشی برگذار می شود. در طول مدت آموزشی سربازان حداقل 4 مرحله به میدان تیر می روند. سربازان با رفتن به میدان تیر، آموزش و فنون استفاده از سلاح را فرا می گیرند و بین 3 روز تا 7 روز هم برای آشنا شدن زندگی در شرایط سخت در بیابان چادر خواهند زد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 69 تا
 1. Zr :

  سلام من نامزدم پادگان آموزشی شهید ثابت خواه گیلانغربِ ولی الان یک هفتس که بهم زنگ نزده
  میخواستم ببینم راهی نیست که من بتونم بهش زنگ بزنم؟

  1. باران مشاوره :

   باید منتظر بمونین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: