نحوه بهره مندی مشمولان غایب از کسری ایثارگری

آخرین فرصت بهره مندی مشمولان غایب از کسری ایثارگری اعلام شد

2 564

چندی پیش خبری مبنی بر امکان بهره مندی مشمولان غایب از کسری خدمت ایثارگری منتشر گردید. در ادامه سردار نوروزی در خصوص این خبر جزئیاتی را شرح داده است.

نحوه بهره مندی مشمولان غایب از کسری ایثارگری

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار بهرام نوروزی رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: به منظور ارج نهادن به مقام شامخ ایثار و ایثارگری، فرصتی ایجاد گردیده تا سربازان حین خدمت که اضافه خدمت سنواتی دارند و مشمولانی که به علت غیبت، امکان بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری و یا معافیت به ازای ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه ایثارگری را نداشته اند، بتوانند با تعیین تکلیف وضعیت خود، از این تسهیلات استفاده کنند.

فرصت استفاده مشمولان غایب از طرح کسری ایثارگری

مشمولان غایب برای بهره مندی از این تسهیلات نهایتا تا ۱۲ فروردین سال ۹۸ فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای اعزام به خدمت اقدام نمایند. سربازان حین خدمت که دارای غیبت اولیه و یا سنواتی هستند نیز می توانند از کسر خدمت ایثارگری بهره مند شوند. این افراد برای دریافت گواهی مربوطه باید به یگان خدمتی والدین خود مراجعه نمایند تا سوابق آنان در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود.

حتما بخوانید: غیبت سربازی

شرط استفاده مشمولان غایب از تسهیلات ایثارگری

سردار نوروزی گفت: این تسهیلات فقط شامل آن دسته از مشمولان غایبی می شود که تا پایان روز کاری ۱۲ فروردین سال ۹۸ به دفاتر (پلیس+۱۰) مراجعه و درخواست خود را برای اعزام به خدمت ثبت کنند. درصورتی که واجد شرایط معافیت به واسطه امتیاز ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری باشند، از خدمت سربازی معاف شده و در غیر این صورت پس از اعزام به خدمت، به ازای هرماه ایثارگری و یا هر درصد جانبازی والدین، از ۱۲ روز کسر خدمت برخوردار خواهند شد.

شرط استفاده از معافیت ایثارگری ۲۸ و ۲۹ ماه

سردار نوروزی تاکید کرد: بخشش اضافه خدمت مشمولان برای بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین و یا معافیت ۲۸ و ۲۹ ماه ایثارگری، فقطتا تاریخ ۱۲ فروردین سال ۹۸ می باشد. پس از گذشت این تاریخ، بر اساس روال قبل، غیبت مانع بهره مندی از این امتیازات خواهد شد. مشمولانی که در حال حاضر معافیت تحصیلی دارند یا افرادی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده اند، در صورتی که در آینده غیبت کنند، مجاز به استفاده از این تسهیلات نخواهند بود.

سردار نوروزی در ادامه گفت: آن دسته از مشمولان غایب که برای بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری، وضعیت خدمتی خود را از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) تعیین تکلیف کرده اند اما در تاریخ اعزام به خدمت تعیین شده از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا، برای اعزام به مراکز آموزش نیروهای مسلح خود را معرفی نکنند و مجدداً مرتکب غیبت شوند، دیگر نمی توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوره سربازی تلفنی هر چه زودتر از کسری ایثارگری برای مشمولان غایب بهرمند شوید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. نادر شورکی رزمنده 29ماه بسیجی داوطلب :

  سلام میخوام تشکر کنم از فرماندهی کل قوا وسردار باقری که این شرایط کسر خدمتی را برای فرزندان ایسارگران مهیا کرده اند وبنده هم با ۲۹ماه رزمندگی شرایط معافی فرزندم قبول گردید تشکر میکنم

  1. باران مشاوره :

   با سلام خدمت شما، انشاالله که همیشه خبر های خوب در ارتباط با خدمت سربازی اعلام بشود و شما مشمولان عزیز بتوانید از تسهیلات خدمت سربازی استفاده کنید.
   ممنون که سایت باران مشاوره رو انتخاب کردید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: