آیا غیبت سربازی در حقوق سربازان و درجه سربازی تاثیر گذار است؟

قوانین نظام وظیفه برای سربازان غایب

112 3,162

بسیاری از مشمولان در خصوص تاثیرات غیبت سربازی در حقوق دریافتی و نحوه بخشش اضافه خدمت بابت غیبت سربازی سوالاتی دارند. در ادامه سردار کمالی در خصوص نحوه بخشش اضافه خدمت سربازی و تاثیر غیبت بر روی حقوق توضیحاتی را ارئه داد.

قوانین نظام وظیفه برای سربازان دارای غیبت

سردار موسی کمالی در گفتگو با ایسنا گفت: مدتی است که مقرر شده بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان که به دلیل غیبت اولیه به ایشان تعلق می گیرد، به فرماندهان یگان های مربوطه محول شود. فرماندهان مربوطه این اختیار را دارند که با توجه به رفتار و عملکرد سربازان وظیفه، تا دوسوم اضافه خدمت سنواتی را مورد بخشش قرار دهند.

لازم به ذکر است اضافه خدمت سنواتی قبل از اعزام به خدمت سربازی مورد بخشش قرار نمی گیرد. اما دیگر این طور نیست که قبل از اعزام خدمت اعلام شود که اضافه خدمت ناشی از غیبت بخشیده خواهد شد.

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه گفت: از این پس فرمانده یگان ها دیگر اجازه صدور اضافه خدمت انضباطی برای سربازان را ندارند. ستاد کل نیروهای مسلح این را به تمام یگان ها ابلاغ کرده است که نباید اضافه خدمت انضباطی برای سربازان صادر شود.

تاثیر غیبت سربازی بر روی حقوق دریافتی و درجه سربازی

غیبت در سربازی هیچ تاثیری بر روی میزان حقوق سربازی ندارد. برخی از سربازان تصور می کنند که اگر دارای اضافه خدمت باشند، در ماه هایی که مشغول اضافه خدمت هستند حقوقی دریافت نمی کنند در حالی که تمام مدتی که سربازان در حال خدمت هستند مشمول دریافت حقوق می باشند. میزان حقوق دریافتی سربازان در ایام اضافه خدمت با مدت عادی سربازیشان تفاوتی ندارد. همچنین نوع درجه سربازان تابع قوانین خاصی می باشد. میزان تحصیلات و … عوامل موثر در درجه سربازان است و غیبت سربازی اصلا تاثیری در این درجه نخواد داشت.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 112 تا
 1. عماد :

  سلام بنده شش ماه اضاف خدمت دارم ودرحار خدمت هستم ولی حقوق بهم نمیدن میگن که چون تو اضاف هستی حقوق بهت تعلق نمی گیرد

  1. باران مشاوره :

   سلام.خیر سرباز تا زمانی که مشغول به خدمت می باشد از امتیازات مربوط به سربازی برخوردار می گردد.

 2. behnam haghi :

  سلام من از سال ۸۸ دیگه نرفتم پادگان . اما حالا با گذشت زمان واینکه من از همسر جداشدم و دارای دوفرزند هستم و ۳۳سال هم سن دارم و پدرم هم ۸ساله که فوت کرده و مادرم و برادرم که ۱۴سالشه زیر نظر تحت پوشش کمیته امداد هستن با این شرایط میتونم معافیت کفالت بگیرم یا چطور معافیتی میتونم بگیرم یا اینکه چون فراری هستم هیچی بهم تعلق نمیگیره . میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. باران مشاوره :

   سلام.خیر با این شرایطی که عنوان کردید معافیتی به شما تعلق نخواهد گرفت.

 3. سعید :

  سلام من بومی هستم و باید ۲۱ماه خدمت کنم و تا ۱۹ماه حقوق گرفتم ۲ماه اخر رو یگانمون گفت باید نامه بزنی ک بومی هستی تا حقوقت بدن و من نامه زدم ماه اخر ایا حقوق این۲ماه رو میدن بهم؟اعزامی ۱ابان ۹۹هستم

  1. سعید :

   نیرو دریایی ارتش هستم

  2. باران مشاوره :

   سلام.بله در صورت تایید معاونت مالی نیروی انسانی یگانتون برای شما حقوق دو ماه اخر خدمت واریز خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: