تاثیر کرونا بر سنوات تحصیلی دانشجویان

کرونا سنوات تحصیلی دانشجویان را تغییر داد

0 795

طبق قانون نظام وظیفه عمومی تحصیل در هر مقطع تحصیلی مهلت مشخصی دارد و هر دانشجو باید در مدت مشخص شده برای هر مقطع، تحصیل خود را به پایان برساند. در صورتیکه دانشجو نتواند در مهلت مقرر تحصیل خود را تمام نماید می تواند با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه، از سنوات ارفاقی استفاده نماید.

کرونا سنوات تحصیلی دانشجویان را تغییر داد

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری فارسT رییس سازمان نظام وظیفه عمومی سردار تقی مهری اعلام کرد: بدلیل شیوع کرونا عده ای از دانشجویان موفق نشده اند در سنوات اولیه قانونی تحصیل خود را به اتمام برسانند. در حال حاضر این دانشجویان در مورد وضعیت نظام وظیفه خود نگرانی هایی دارند و در هاله ای از ابهام هستند.

سردار تقی مهری توضیح داد: طبق قانون نظام وظیفه عمومی برای تحصیل در هر مقطع علاوه بر سنوات و مهلت اولیه، دوسال سنوات ارفاقی نیز در نظر گرفته شده که دانشجویان در صورت لزوم با رعایت ضوابط و مقررات تعیین شده می توانند از آن استفاده نمایند.

برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم حتما به معافیت تحصیلی و سنوات مجاز اولیه و ارفاقی برای مقاطع مختلف مراجعه کنید.

حداکثر سنوات تحصیلی

سردار تقی مهری گفت: در حال حاضر حداکثر سنوات اولیه تحصیلی برای مشمولان مقاطع مختلف به شرح زیر است:

 • کاردانی ۲.۵ سال
 • کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی‌ارشد ناپیوسته ۳ سال
 • کارشناسی پیوسته ۵ سال
 • کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال
 • دکترای پزشکی پیوسته ۸ سال
 • دکترای تخصصی ۶ سال

شرایط استفاده از سنوات ارفاقی بدلیل شیوع کرونا

این مقام ارشد انتظامی گفت: تمامی مشمولانی که بدلیل شیوع کرونا موفق به اتمام تحصیل خود در سنوات اولیه نشده اند می توانند درخواست سنوات ارفاقی خود را در ابتدای هر ترم به کمیسیون موارد خاص دانشگاه ارائه نمایند.

مشمولان باید در صورت موافقت دانشگاه تاییدیه کمیسیون را به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک (پلیس+۱۰) محل تحصیل خود ارائه نموده و درخواست خود را ثبت نمایند.

این درخواست در سوی سازمان نظام وظیفه محل تحصیل مشمول یررسی شده و مجوزهای لازم برای ادامه تحصیل مشمول صادر می گردد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: