تحصیل در دو رشته با یک معافیت تحصیلی

سردار ابراهیم کریمی در خصوص معافیت تحصیلی دانشجویی بیان کرد

0 589

همانگونه که می دانید معافیت تحصیلی دارای مدت زمان مشخصی می باشد. در صورتی که معافیت تحصیلی به پایان برسید فرد مشمول سربازی می شود و دیگر نمی تواند به ادامه تحصیل بپردازد. در دانشگاه فرد دانشجو می تواند با استفاده از یک معافیت تحصیلی در دو رشته به صورت همزمان به ادامه تحصیل بپردازد.

با یک معافیت تحصیلی در دو رشته می توان تحصیل کرد

به گزارش خبرگزاری فارس سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت : زمانی که فرزندان مذکر خانواده ها که مشمول خدمت سربازی می شوند، می توانند با معافیت اولیه تحصیلی به طور همزمان در دو رشته ادامه تحصیل دهند. اما افراد مشمول نمی توانند در دو مقطع مختلف درس بخوانند.

سردار ابراهیم کریمی با اشاره به آئین نامه تحصیل همزمان دانشجویان بیان کرد: زمانی که سازمان وظیفه عمومی ناجا برای افرادی که پس از دریافت مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی برای اولین بار برای ورود به دانشگاه معافیت تحصیلی صادر می کند آن فرد می تواند بر اساس مدت زمان معافیتی که دارد به طور همزمان در دو رشته به تحصیل مشغول شود. نکته مهم این است که فرد دانشجو باید همزمان با همان معافیت اولیه تحصیل خود را به اتمام برساند. در غیر این صورت نمی تواند به صورت قانونی به ادامه تحصیل بپردازد.

معافیت تحصیلی دانش آموزان

سردار کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: دانش آموزانی که به هر دلیلی نتوانند طبق مدت زمان استاندارد و قانونی تحصیل خود را در گرفتن مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی به اتمام برسانند و با زمان بیشتری موفق به دریافت مدرک خود شوند، باید توجه کنند که برای ورود به دانشگاه مدت معافیت تحصیلی آنها تغییر خواهد کرد. یعنی با توجه به مدت معافیتی که دارند یا باید فقط در مقطع کاردانی به تحصیل بپردازند و یا اگر در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند باید در زمان استاندارد مدرک خود را دریافت کنند. در غیر این صورت با توجه به نداشتن (سنوات تحصیلی) معافیت تحصیلی ارفاقی به دلیل این که در دوران دانش آموزی از آن استفاده کرده اند، مشمول به خدمت خواهند شد.

کلیه اخبار در ارتباط با معافیت سربازی، امریه و کسری خدمت را در صفحه اخبار خدمت سربازی دنبال کنید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: