تخفیف در مجازات سربازان فراری

2 1,863

سوالی که برای بسیاری از مشمولانی که از خدمت سربازی فرار کرده اند و حالا پشیمان هستند پیش می آید اینست که چطور می توانند به خدمت مقدس سربازی بازگردند و در صورت معرفی خود چه سرنوشتی در انتظار آنهاست. مطابق با قانون چنانچه نامه فرار این مشمولان فرستاده شود مطابق با حکم دادگاه با ایشان برخود خواهد شد.

در سال گذشته خبری مبنی بر طرح بازگشت به خدمت سربازان فراری با عنوان طرح بازگشت به سنگر منتشر شد. در آن برهه زمانی گفته شد چنانچه سربازان فراری خودشان را به یگان خدمتی معرفی کنند، در صدور حکم با تخفیف مواجه خواهند شد. امروز نیز شاهد خبر خوبی برای سربازان فراری بودیم.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

تخفیف در مجازات سربازان فراری

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری صداو سیما، شکرالله بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ارتباط با موضوع سربازان فراری گفت: همه سربازان فراری در صورتی که به خدمت خود برگردند از حداکثر تخفیف ممکن بهره مند می شوند.

مصاحبه ایشان را در ارتباط با سربازان فراری را می توانید مشاهده کنید.

نحوه برخورد با سربازان فراری که به خدمت بازگشته اند

وی ادر ادامه گفت: از جمله تمهیداتی که برای سربازان فراری که به خدمت باز می گردند در نظر گرفته ایم می توان به تخفیف در مجازات، تعویق مجازات و در بعضی موارد حتی عفو سرباز فراری اشاره کنیم.

تعلیق مجازات یکی از تمهیداتی است که قضای نیرو های مسلح برای این دسته از افراد در نظر گرفته است و سربازان فراری بازگشتی از آن بهره مند می شوند.

ایشان در پایان گفت: در صورت بازگشت سربازان فراری مجازات آنها در صورتی که مرتکب تخلفی دیگری نشوند معلق می شود و در پایان خدمت این مجازات به طور کامل لغو می شود و جز سابقه آنها نیز محسوب نمی شود.

باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
مرکز مشاوره تلفنی باران امروز تعطیل است. شما می توانید با مطالعه مقالات و دیدگاه های سایت، پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۹۸)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. میلاد :

  سلام من بیماری رماتیسم دارم و نزدیک سه سال و خورده ای هست تحت نظر پزشک هستم بیماری روماتیسم نوع ASدارم آیا میتونم معافیت دائم بگیرم از این طریق

  1. باران مشاوره :

   میلاد جان سلام
   سوالتون رو درصفحه مرتبط مطرح کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: