زمان ترخیص قبولی های کنکور از سربازی

2 685

کرونا باعث تعویق کنکور ۹۹ شد. این موضوع با اعتراض فراوان خانواده ها و کنکوری های پایه دوازدهمی مواجه شد که با اتمام معافیت تحصیلی مواجه بودند. سازمان وظیفه عمومی مهلت جدیدی برای اعزام به خدمت کنکوری ها ۹۹ تعیین کرد.

با این حال بازهم دغدغه کنکوری ها به طور کامل رفع نشدو سوال جدیدی برای داشن آموزان ایجاد شد. اگر دفترچه پست کنند چه زمانی به خدمت اعزام می شوند و چه زمانی ایست خدمت خواهند زد؟

سربازان پس از اعلام نتایج ترخیص نمی شوند

به گزارش باران مشاوره به نقل از مهر، سربازانی که در دانشگاه قبول شوند، با شروع کلاس ها از سربازی ترخیص می شوند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: قبل از این سربازان با اعلام نتایج کنکور از خدمت ترخیص می شدند. امسال تمام مشمولان وظیفه که سال ۹۸ دیپلم خود را دریافت کرده اند، امکان شرکت در کنکور سال ۹۹ را دارند.

این افراد موظفند خود را حداکثر یک هفته بعد از کنکور به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند. عدم معرفی آنان به سازمان وظیفه عمومی در بازه زمانی یک هفته ای، غیبت محسوب می شود و به این ترتیب با قبولی در کنکور نیز نمی توانند وارد دانشگاه شوند.

کنکوری ها حتما بخوانید: ایست خدمت چیست و چه قوانینی دارد؟

سوابق خدمتی سربازان پس از ترخیص محفوظ است

امیر رحیمی پور روال کار را این گونه تشریح کرد: مشمول وارد خدمت سربازی می شود و دوره های آموزشی خود را طی می کند. با اعلام نتایج، اقدام به  انتخاب رشته می کند و سپس منتظر جواب دانشگاه می ماند.

در بازه زمانی که فرد مشمول در انتظار جواب دانشگاه است، دوره های سربازی را می گذراند. مدت زمانی که سرباز خدمت کرده و پس از آن ترخیص شده در پرونده سربازی مشمول ذخیره می شود.

باران مشاوره توصیه می کند از قبل از ارسال دفترچه سربازی از “افتادن خدمت در شهر خود” مطلع شوید.

مشمولان برای انتخاب رشته و ثبت نام فرصت کافی دارند

پیش از این مشمول در صورت قبولی فورا از خدمت سربازی ترخیص می شد. در حال حاضر به دلیل آنکه مشخص نیست زمان برگزاری کلاس ها بهمن یا اسفند باشد سربازان را به محض شروع کلاس ها ترخیص می کنیم.

مدت زمان مناسبی به منظور انتخاب رشته و نیز در صورت قبولی به جهت ثبت نام در دانشگاه برای مشمولان در نظر گرفته شده است. در این زمینه نیز مساعدت های لازم صورت می گیرد. بنابراین جای نگرانی برای هیچ مشمولی وجود ندارد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. مهدی :

  سلام. اگر بعد از ۴ سال لیسانس رو گرفتیم همون موقع باید بریم سربازی یا بازم یک سال وقت داریم؟ و اینکه من کسری ایثارگران دارم الان مدارکا رد کنم یا اینکه ۴ سال دیگه دوباره باید دفترچه پست کنم؟ ممنون

  1. باران مشاوره :

   مهی جان از پلیس + برسید ولی احتمال زیاد یک سال فرصت دارید. برای کسری یاید حین خدمت درخواست بدهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: