قانون تردد مشمولان غایب دانشجو خارج از کشور تغییر کرد

2 2,838

مصوبه جدید تردد مشمولان غایب دانشجو خارج کشور

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایلنا، ستاد کل نیروهای مسلح مصوبه ای را در خصوص تردد مشمولان غایب دانشجو به اجرا رسانده است. این مصوبه نیز از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ابلاغ گردید.

بر اساس این مصوبه شرط استفاده از مهر تردد ویژه مشمولین برای دانشجویان مقیم خارج از کشور «حداقل ۳ سال اقامت در خارج از کشور» و «ورود این افراد به دوره غیبت» در نظر گرفته شده است.

برداشته شدن شرط غیبت سه ساله مشمولان سربازی خارج از کشور

مشمولین سربازی که در خارج از کشور اقامت دارند در صورتی که دارای دو شرط فوق باشند، می توانند پس از پایان معافیت تحصیلی (فراغت، انصراف و یا اخراج) و پس از ضبط ودیعه توسط دولت، می توانند حداکثر 2 بار در سال و در مجموع به مدت 3 ماه، در داخل کشور تردد نمایند. پس دیگر لزومی ندارد این افراد سه سال از غیبتشان بگذرد.

این مصوبه به منظور ارائه تسهیلات بیشتر برای تردد ایرانیان خارج از کشور به ویژه فارغ التحصیلان در نظر گرفته شده است. با این مصوبه، شرط داشتن سه سال غیبت جهت تردد برداشته شده است.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. ساسان :

  خواستم تشکر کنم از خدمات خوبتون

  1. باران مشاوره :

   سلام ساسان جان
   ممنونیم از نظرتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: