تردد مشمولان غایب و غیر غایب مقیم خارج کشور در زمان کرونا

0 990

با شیوع ویروس کرونا در جهان و تلاش برای جلوگیری از گسترش این ویروس مانند لغو پروازها و قرنطینه شهرها و …، شرایط جدیدی برای مشمولانی که در خارج از کشور در حال تحصیل هستند به وجود آمده است.

سازمان نظام وظیفه نیز با حساسیت و دقت بسیار زیادی این شرایط را زیر نظر دارد تا بتواند دغدغه این دسته از مشولان را کم کند. یکی از این دغدغه ها، تردد مشمولان غایب و غیر غایب به داخل و خارج کشور و همچنین ضبط وثیقه است.

مقررات تردد مشمولان غایب و غیر غایب مقیم خارج کشور با توجه به شیوع کرونا

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری سروش، رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا، سردار تقی مهری در مورد مقررات و ضوابط جدید تردد مشمولان با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت:

با توجه به شیوع کرونا در سطح جهان، سازمان وظیفه عمومی تسهیلاتی را برای آن دسته از مشمولانی که دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور، مجوز خروج موقت و یا مقیم خارج از کشور هستند و به دلیل شرایط قرنطینه در خارج از کشور و یا لغو بسیاری از پرواز ها به مشکل برخورده اند، در نظر گرفته است.

تسهیلات برای مشمولان با بیش از سه سال تحصیل در خارج کشور

سردار تقی مهری در ادامه گفت: مشمولان غایبی که بیشتر از سه سال در خارج از کشور اقامت داشته اند و بر اساس قانون تردد، دوبار تردد خود را داشته اند یا مجموع سه ماه اقامت خود در داخل کشور را استفاده کرده اند می توانند بدون هیچ نگرانی پس از گذر از این شرایط و بهبود شرایط حال حاضر، از کشور خارج شوند.

خبر خوش برای مشمولانی که کمتر از سه سال مقیم خارج کشور هستند

با توجه به تصمیماتی جدید که سازمان نظام وظیفه در این ضمینه گرفته است مشمولانی که کمتر از سه سال در خارج از کشور اقامت داشته اند نیز می توانند یک مرتبه با دریافت مجوز وارد کشور شوند و با تایید وزارت امور خارجه بدون داشتن نگرانی از کشور خارج شوند.

مشمولان نگران خروج از کشور خود نباشند

مشمولانی که با مجوز سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خارج از کشور در حال تحصیل بوده اند و برای دیدار با خانواده به ایران باز گشته اند و به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایطی مانند لغو پروازها و قرنطینه که در حال حاضر وجود دارد نگران نباشند. این دسته از مشمولان می توانند بعد از برطرف شدن لغو پرواز ها بدون در نظر گرفتن محدویت زمانی قبلی به کشور محل تحصیل خود باز گردند.

وضعیت وثیقه سپرده شده مشمولان غایب در زمان کرونا

سردار مهری در پایان در مورد آن دسته از مشمولان غایبی که به دلیل شیوع کرونا در خارج از کشور به سر می برند گفت:

مشمولانی که برای سفرهای تفریحی، علمی و … با سپردن وثیقه از کشور خارج شده اند و به دلیل شیوع کرونا و محدودیت های ایجاد شده در این شرایط نتوانسته اند طبق زمان مقرر به کشور باز گردند نگران وثیقه خود نباشند.

وثیقه این دسته از مشمولان ضبط نمی شود و در صورت بهبود شرایط و لغو محدودیت های پروازی می توانند به کشور باز گردند و نسبت به باز پس گیری وثیقه خود اقدام کنند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: