ارائه تسهیلات رفاهی به سربازان در سطح شهر تهران

4 1,265

در قانون خدمت وظیفه عمومی، ماده ای تحت عنوان ارائه تسهیلات رفاهی به سربازان در نظر گرفته شده است. از این رو سردار مهری از مسئولان شهرداری تهران خواستار ارائه این تسهیلات به سربازان در سطح شهر تهران گردید.

ارائه تسهیلات رفاهی به سربازان در سطح شهر تهران

به گزارش باران مشاوره و به نقل از  ایسنا، سردار تقی مهری رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا، در جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شهرداری تهران اینگونه بیان کرد:

با توجه به اینکه سربازان در حوزه های دفاعی، امنیتی، انتظامی و خدمات شهری نقش بسیار مهمی را دارند و با وجود حقوق و مزایای کم که برای این عزیزان در نظر گرفته شده است، واجب است با اجرای ماده 80 قانون خدمت سربازی، از ظرفیت های وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی و شهرداری برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به سربازان استفاده گردد.

تلاش برای کاهش هزینه های رفت و آمد سربازان

سردار تقی مهری در ادامه گفت: به همین منظور از مسئولان شهرداری در خصوص ارائه تسهیلات در زمینه تردد سربازان نیروهای مسلح در سطح تهران درخواست مساعدت و همکاری را داریم. امیدواریم با مساعدت و تصویب نهایی ارائه تسهیلات به سربازان در شورای شهر تهران، بتوانیم در خصوص کاهش هزینه های رفت و آمد سربازان مانند هزینه مترو و اتوبوس تسهیلاتی را برایشان ایجاد کنیم.

بر اساس ماده 80، سربازان چه تسهیلاتی دریافت می کنند؟

البته لازم به ذکر است با توجه به ماده 80 قانون خدمت وظیفه عمومی، وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی و شهرداری ها، موظف به ارائه خدمات و تسهیلاتی از جمله استفاده از ورزشگاه ها، قطارها، اتوبوس ها، گردشگاه ها، سینما و موزه برای سربازان در حین خدمت می باشند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. احمد :

  سلام من ماسور آقایان هستم اگر بخوام به سربازها خدمات ماساژ ارائه کنم چطور باید اقدام کنم؟

  1. باران مشاوره :

   نظام وظیفه تهسیلات این چنینی برای سرباز ها در نظر نگرفته

 2. رامین :

  به نظرم طرح خیلی خوبیه و به سربازها خیلی کمک می کنه.

  1. باران مشاوره :

   سلام رامین جان
   امیدواریم شاهد طرح های بیشتری در جهت رفاه حال سربازان باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: