تسهیلات سربازی برای ورزشکاران در سال ۹۸

یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک از خدمت معاف می شود

0 1,471

بر اساس قوانین نظام وظیفه، با هدف ترویج فرهنگ ورزش و حمایت از ورزشکاران، برخی از مشمولان ورزشکار می توانند از تسهیلاتی بهره مند شود. این تسهیلات شامل معافیت و یا تعویق اعزام به خدمت سربازی می شود که ورزشکاران تحت شرایط می توانند از آن استفاده کنند.

معافیت سربازی قهرمانان ورزشی

به گزارش خبرگزاری میزان سردار تقی مهری رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا، درباره قوانین و تسهیلات سربازی برای قهرمانان ورزشکار و فرزندان این افراد گفت: با توجه به قانون، نفرات اول تا سوم مسابقات المپیک، جهانی و یا آسیایی از خدمت سربازی معاف می شوند. همچنین در مسابقات جام جهانی، مقام اول تا سوم رشته های ورزشی فوتبال، بسکتبال و والیبال از خدمت سربازی معاف می باشند. معافیت سربازی این افراد باید با معرفی از وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو های مسلح، صورت گیرد.

معافیت سربازی فرزندان ورزشکاران قهرمان پارالمپیک

سردار مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین درباره فرزندان قهرمانان مسابقات پارالمپیک گفت: علاوه بر تسهیلات معافیت سربازی به ورزشکاران، یکی از فرزندان قهرمانان مسابقات پارالمپیک جهانی که در ۲۵ رشته ورزشی مانند تیر و کمان، اسکی، بسکتبال و… رتبه های اول تا سوم را به دست آورند، از خدمت سربازی معاف می شوند. لازم به ذکر است این نوع معافیت سربازی فقط شامل یکی از فرزندان این افراد می شود. یعنی کسی که چندین بار عنوان قهرمانی پارالمپیک را کسب کند نمی تواند فرزند دیگر را از خدمت سربازی معاف کند. فرزندان این افراد نیز برای استفاده از این قانون لازم است از سوی وزارت ورزش معرفی شوند.

تعویق تاریخ اعزام به خدمت ورزشکاران

سردار مهری در پایان در خصوص سایر ورزشکاران مشمول بیان کرد: با هدف تقویت بنیه ورزشی کشور در سطح قهرمانی و ملی، توانسته ایم زمینه ای برای تعویق تاریخ اعزام به خدمت ورزشکاران مشمول فراهم کنیم. ورزشکاران مشمولی که در سطح تیم ملی مشغول به فعالیت هستند، می توانند تاریخ اعزام به خدمت خود را حداکثر تا سن ۳۰ سالگی تمام تمدید کنند. همچنین ورزشکاران مشمولی که در سطح لیگ برتر مشغول به فعالیت هستند می توانند تاریخ اعزام به خدمت خود را تا سن ۲۸ سالگی به تعویق بیاندازند.

همچنین بخوانید: معافیت سرباز قهرمان

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: