به هنرستانی ها تسهیلات سربازی داده می شود

0 1,427

سازمان نظام وظیفه علاوه بر ارائه امریه، طرح سرباز تاپ و … برای مشمولان دانشگاهی، تسهیلاتی را نیز برای هنرستانی ها در نظر گرفته است. این سازمان قصد دارد تا خدمت سربازی مشمولان هنرستانی را هدفمند تر کند. با طرح قدر و قرارگاه های مهارت آموزی، مشمولان هنرستانی در طول خدمت نه تنها مهارت های جدید را فرا می گیرند بلکه از تخصص شان نیز استفاده می شود و آموخته های خود را در طول دوران خدمت فراموش نمی کنند.

تسهیلات جدید سربازی به هنرستانی ها

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، سردار موسی کمالی سخنگوی قرارگاه مهارت آموزی از تسهیلات جدید این قرارگاه به دانش آموختگان هنرستانی خبر داد.

سردار موسی کمالی گفت: مساله پیوند بین آموزش و پرورش و نیروهای مسلح برای استفاده از آموزش های قبل از اعزام سربازان در بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی مهارت آموزی کارکنان وظیفه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور نمایندگان وزارتخانه های آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت، علوم تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی و نمایندگان سازمان های نیروهای مسلح از جمله آجا، سپاه، وزارت دفاع و ناجا صورت گرفت، مقرر شد تا توانایی ها و ظرفیت های دانش آموزان پسر در دوره سربازی بیشتر استفاده شود.

در همین راستا چند روز پیش نیز خبری مبنی ارائه مهارت های پنج گانه جدید سربازی منتشر شد.

طرح قدر چیست و در این طرح چه اهدافی دنبال می شود

به گفته سردار کمالی در طرح قدر با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته اطلاعات دانش آموزان هنرستانی از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا جمع آوری و سامان دهی می شود. هنگامی که فرد می خواهد به خدمت مقدس سربازی برود از همان ابتدا در تقسیم بندی و یگان های این سربازان از اطلاعات بدست آمده در این طرح استفاده می شود.

این امر هم به سربازان کمک می کند که در حوزه تخصصی خود فعالیت کنند و هم سازمان نظام وظیفه بتواند از مهارت و دانش سربازان استفاده بهینه کند. بعضی از افراد فکر می کنند که فضا برای خدمت سربازی دانش آموزان هنرستانی وجود ندارد. این فکر در حالی مطرح می شود که ظرفیت های زیادی برای دوران سربازی دانش آموزان هنرستانی در نیروهای مسلح وجود دارد.

تعداد مشمولان هنرستانی

طبق آمار ۹۴۵ هزار دانش آموز هنرستانی داریم که در ۲۰۳ رشته در ۶۹۶۱ هنرستان کشور در حال تحصیل هستند. 63 درصد از این دانش آموزان یعنی معادل ۵۹۵ هزار نفرشان پسر هستند که بعد از فراغت از تحصیل باید تکلیف سربازی آنها مشخص شود.

اعطای گواهینامه به مشمولان هنرستانی

طبق برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم تا در دوران سربازی دانش آموزان هنرستانی، از مهارت و تخصصی این مشمولان استفاده کنیم. پس از پایان خدمت هنرستانی ها علاوه بر کارت پایان خدمت، گواهی معتبری نیز به آنها ارائه شود. همچنین هنرستانی ها از حمایت قرارگاه مهارت آموزی در حوزه مورد علاقه خود بهره مند می شوند.

سردار موسی کمالی در ادامه صحبت های خود گفت: در سال قبل 180 هزار دانش آموز هنرستانی موفق به گرفتن مدرک دیپلم شده اند. این دانش آموزان بین 1450 تا 2000 ساعت آموزش تخصصی دیده اند.

اگر این دانش آموزان در دانشگاه قبول شوند، آموزش ها تخصصی تر و بیشتر هم می شود و ما نباید از این پتانسیل و توان صرف نظر کنیم. به همین دلیل سازمان نظام وظیفه قصد دارد تا سربازی هنرستانی ها با توجه به آموزش های که دیده اند باشد تا هم در مدت سربازی مهارت خود را فراموش نکنند و هم فضای کافی برای رشد توانایی داشته باشند.

اجرای طرح ها و تسهیلاتی این چنینی برای سربازی دیگر افراد نیز وجود دارد و به زودی در مورد جزئیات قطعی آن اطلاع رسانی خواهد شد.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: