ارائه تسهیلات سربازی به مشمولین تحت پوشش کمیته امداد کردستان

6 670

حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه همواره مورد توجه مسئولین و تمامی ارکان نظام جمهوری اسلامی بوده است و در این راستا تلاش های فراوانی صورت پذیرفته است. یکی از مصادیق حمایت از مستضعفین تشکیل کمیته امداد و ارائه خدمات مادی و معنوی به اقشار نیازمند بوده است. این سازمان در راستای حمایت هرچه بیشتر از مردم نیازمند اقدام به ارائه تسهیلاتی به مشمولین سربازی تحت پوشش خود نموده است.

ارائه تسهیلات سربازی به مشمولین تحت پوشش کمیته امداد کردستان

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایرنا فرهاد کاظمی معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان روز شنبه اعلام کرد: تا کنون ۲۳۱ نفر از از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان کردستان از تسهیلات مربوط به خدمت نظام وظیفه استفاده کرده اند.

فرهاد کاظمی در این باره گفت: ارائه تسهیلات خدمت سربازی به مددجویان کمیته امداد در در سه زمینه معافیت از خدمت، کاهش تعرفه خرید خدمت و انتقال به نزدیکترین پادگان به محل زندگی بوده است.

انتقالی مشمولان مددجو به نزدیکترین پادگان محل سکونت

فرهاد کاظمی با اشاره به این که حمایت از مشمولین تحت پوشش کمیته امداد همواره جزء برنامه های اصلی این سازمان بوده است گفت: در نیمه اول امسال ۱۱۸ نفر از فرزندان مددجوی تحت پوشش این سازمان به نزدیکترین پادگان به محل سکونت خود انتقالی گرفته و از این تسهیلات بهره مند شده اند.

کاهش تعرفه صدور کارت برای مشمولین مددجو

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان افزود: تا کنون ۳۳ نفر از فرزندان خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی در این استان از کاهش تعرفه صدور کارت بهره برده اند و از این تخفیف در طرح جریمه مشمولان غایب استفاده نموده اند.

معافیت مددجویان کمیته امداد

فرهاد کاظمی گفت تمام تلاش ما این است که فرزندان تحت پوشش کمیته امداد و فرزندان مادران سرپرست خانوار در کنار خانواده بوده و باری از دوش خانواده بردارند و با اشتغال خود کمک خرج خانواده باشند. در همین راستا از ابتدای امسال تا کنون ۶۲ نفر از فرزندان مددجوی دارای شرایط لازم از خدمت سربازی معاف شده اند.

کاظمی همچنین بیبان کرد: در حال حاضر ۱۳۴ هزار نفر از جمعیت استان کردستان تحت پوشش حمایت های کمیته امداد امام خمینی هستند که این تعداد ۹ درصد جمعیت این استان را تشکیل می دهد. فرزندان این خانواده ها می توانند برای خودکفایی از تسهیلات اشتغال هم استفاده کنند. ضمنا کمیته امداد از همسر و فرزندان سربازان مددجوی این سازمان هم حمایت می کند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 6 تا
 1. یاسین :

  سلام من پدرم ۷۵ سال داره و من سر پرست هستم می‌خوام انتقالی بگیرم ولی یگانم انتقالی نامیده ی برادرم دارم ک با ما زندگی میکنم فرجه جزو بهزستیه پدرمم از کار افتادست منم پسر آخر

  1. باران مشاوره :

   سلام.پذیرش درخواست انتقالی مستقیما دراختیارات فرمانده یگان می باشد.ولی شما با شرایطی که عنوان کردید در صورتی که غیبت سنواتی سربازی نداشته باشین میتونین برای معافیت کفالت پدر اقدام کنید.

 2. یا علی :

  سلام خسته نباشین پدر من فوت کردن و یه برادر بزرگتر از خودم دارم که جراحی مغزی انجام دادن و یه مدت تو کما بودن و ۴ مهره کمر هم پلاتین هستش و تحت پوشش کمیته امداد هستیم من میتونم حداقل به نزدیک ترین پادگان محل سکونت انتقالی یا جا بجایی بگیرم ؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.به یگان خدمتی تون درخواست انتقالی بدین با توجه به شرایطتتون و موافقت فرمانده یگانتون کار انتقال شما صورت خواهد گرفت.

 3. milad :

  سلام من پدرم ۶۴ سالشونه و تحت پوشش کمیته امداد هستن چند سالی و چن وقت پیش عملی برو روی شانه راستش داشته و عملا میشه گفت دستش از کار افتاده و کاری نمیتونه باهاش انجام بده حتی دستش رو نمیتونه کامل بالا بیاره و یا مشت کنه دستش رو و کاری هم نداره عملا و من مجبور به کارم…برادر بزرگترم ۲۷ سالشه و در شهری دیگه ازدواج کرده و یک بردار کوچکتر ۱۵ ساله دارم خودم ایا امکان معافیت من با وجود از کار افتادگی و تحت پوشش بودن پدرم هست؟؟؟

  1. باران مشاوره :

   آقا میلاد فقط در صورتی می توانید معاف شوید که پدر شما از کار افتاده محسوب شود و تحت پوشش بهزیستی باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: