تسهیلات کسر خدمت سربازان متاهل

سرپرست وظیفه عمومی استان گلستان از مشوق هایی برای کسر خدمت سربازان متاهل خبر داد.

0 1,276

بسیاری از مشمولان نظام وظیفه که دارای غیبت سربازی می باشند، متاهل هستند. افراد متاهل به دلیل تعهد به همسر و فرزندان در امرار معاش زندگی ناچار به غیبت سربازی می شوند. همانگونه که می دانید فرد غایب در اجتماع دچار مشکلاتی می باشد و به سختی می تواند امورات زندگی را بگذراند. در قوانین نظام وظیفه تسهیلاتی برای مشمولان متاهل و دارای فرزند در نظر گرفته شده است که باعث می شود فرد مشمول دوران خدمت سربازی را به گونه ای بگذراند که همزمان بتواند به امورات خانواده خود نیز رسیدگی نماید.

تسهیلات کسر خدمت سربازان متاهل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ اسماعیل غریب سرپرست معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گلستان در خصوص غیبت نظام وظیفه گفت: یکی از دلایل موثر در افزایش غیبت مشمولان متاهل، عدم اطلاع کافی از تسهیلات خدمت سربازان متاهل است. این تسهیلات شامل کسر خدمت به ازای فرزند و خدمت در محل سکونت همسر می باشد.

قرار است به مشمولانی که تاریخ اعزام شان یک آذر نود و نه به بعد باشه 2 ماه کسری خدمت متاهلی تعلق بگیرد.

سرهنگ اسماعیل غریب گفت: موضوع تسهیلات کسر خدمت سربازان متاهل در مناطق دور افتاده بیشتر اتفاق افتاده است. به عنوان مثال در یک روستایی فرد مشمول با پنج فرزند دارای غیبت سربازی بوده است و پس از اطلاع از قوانین نظام وظیفه از 15 ماه کسر خدمت بهره مند گردید و با گذراندن خدمت سربازی در مدتی کوتاه، کارت پایان خدمت نظام وظیفه خود را دریافت کرد.

سرهنگ غریب در ادامه بیان کرد: اطلاع رسانی قوانین و مقررات، تسهیلات و مشوق های خدمت سربازی می تواند یکی از عوامل موثر در کاهش غیبت مشمولان نظام وظیفه باشد.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: