تعویض کارت پایان خدمت

چه اقداماتی جهت تعویض کارت پایان خدمت باید انجام بدهیم؟

12 3,837

به منظور جلوگیری از سو استفاده و همچنین بهبود ارائه خدمات اجتماعی کارت های پایان خدمت سربازی یا معافیت سربازی به صورت هوشمند ارائه می شوند. کارت‌های پایان خدمت سربازی یا معافیت سربازی غیر هوشمند از تاریخ 1392/04/01 فاقد اعتبار می باشند.

تمامی افراد مذکر بین 18 تا 50 سال، به منظور استفاده از خدمات اجتماعی لازم است کارت پایان خدمت سربازی و یا کارت معافیت سربازی را ارائه دهند. پس بهتر است تمامی دارندگان کارت های نظام وظیفه غیر هوشمند جهت دریافت تسهیلات اجتماعی نسبت به تعویض کارت پایان خدمت خود اقدام نمایند. برای بسیاری از دارندگان کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت سربازی بسیار مهم است که نحوه تعویض کارت پایان خدمت خود و دریافت کارت هوشمند سربازی را بدانند.

نحوه تعويض کارت پایان خدمت نظام وظیفه

با توجه به اینکه انجام امور و دریافت خدمات اجتماعی بدون کارت پایان خدمت هوشمند امکان پذیر نیست، دارندگان کارت های پایان خدمت سربازی و یا معافیت سربازی قدیمی باید نسبت به تعویض آن سریعتر اقدام نمایند. متقاضي درخواست تعويض كارت نظام وظیفه باید به منظور تعویض کارت پایان خدمت یا کارت معافیت خود به دفاتر پلیس+10 مراجعه و نسبت به تکمیل فرم اقدام نماید. پس از تکمیل فرم های مربوطه در خواست او ثبت می شود. پس از گذشت سه الی چهار هفته کارت هوشمند نظام وظیفه برای وی صادر خواهد شد.

مدارک لازم جهت تعویض کارت پایان خدمت سربازی

 • ارائه اصل كارت پايان خدمت
 • 2قطعه عكس 4×3 رنگي زمينه سفيد
 • تكميل فرم تعویض و صدور کارت هوشمند پایان خدمت
 • ارائه اصل فيش بانكي جهت هزينه ثبت وارسال كارت تعويضي
 • کپی آخربن مدرك تحصيلي در صورت ارتقا
 • و…

تعویض کارت پایان خدمت و معافیت ایرانیان خارج از کشور

متقاضي درخواست تعويض كارت پایان خدمت در خارج از کشور می تواند با مراجعه به سفارت و يا نمايندگي جمهوري اسلامي ایران دركشور محل اقامت خود نسبت به تعویض کارت پایان خدمت خود اقدام نماید. سفارت و يا نمايندگي جمهوري اسلامي با رويت شخص متقاضي و اصل شناسنامه و كارت ملي نسبت به تاييد فرم احراز هويت متقاضي اقدام نموده و هم چنين باید نسبت به ثبت جمله اصل شناسنامه و كارت ملي رويت شد درج و ممهور به مهر و امضای سفارت و يا نمايندگي گردد و كليه مدارك از آن طريق به وزارت امورخارجه ارسال می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعویض کارت پایان خدمت سربازی و نحوه دریافت کارت هوشمند همین حالا با مرکز مشاوره تلفنی باران به شماره 70703025 021 تماس حاصل نمایید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

مدارك لازم جهت تعويض كارت ایرانیان خارج از کشور

 • فرم درخواست تعويض كارت
 •  فرم تكميل شده احراز هويت ( توسط سفارت ارائه خواهد شد )
 • اصل و کپی شناسنامه از تمامي صفحات و اصل و کپی كارت ملي از پشت و رو
 • 1 قطعه عكس 4×3 رنگي زمينه سفيد
 •  اصل و کپی خرين مدرك تحصيلي در صورت ارتقا

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 12 تا
 1. عبدالرحمان :

  سلام. من اسمم را عوض کردم هزینه تعویض کارت سربازی چقدره؟

 2. ۰۷ کازرون :

  کارت هوشمند ملی کنترل کیفی یعنی چه راهنمایی کنید

  1. باران مشاوره :

   سلام
   اینجا سوالات مربوط به نظام وظیفه پاسخ داده میشه

   1. مسعود اورنگی :

    یگان خدمتی من سوابق من رو ثبت نکرده چکار کنم

    1. باران مشاوره :

     سوابق چی رو سوال رو کامل بپرس

 3. مهدی :

  سلام من کارت پایان خدمت هوشمنددارم ومدرک تحصیلی ام ارتقاپیداکرده، برای دریافت کارت پایان خدمت جدیدبامدرک تحصیلی جدیدبایدچکارکنم؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.کارت پایان خدمتی که براتون صادر شده بر اساس زمانی هست ک شما برای خدمت سربازی اقدام کردین و مشخصات شناسایی آن قابل تغییر نمی باشد.

 4. مهران :

  سلام من تغیر نام دادم مراحل و مدارک تغیر نام کارت پایان خدمت چیه از کجا باید شروع کنم ممنون

 5. آغاز :

  باسلام و احترام خدمت عزیزان مشاوره
  به عرض میرسانم اینجانب از تاریخ 79/02/20 الی 80/11/20 سرباز معلم برای آموزش و پرورش و بعنوان آموزگار خدمت کردم طی حکمی که داشتم بایستی تا پایان 81/06/31 خدمت نمایم و نمیتوانستم ترک خدمت کنم چون سرباز بودم حال با توجه به اینکه مدت 20 سال سابقه سختی کار دارم و درحال بازنشستگی هستم طبق آیین نامه اجرایی تامین اجتماعی باید حداکثر 2 ماه بعد از اتمام خدمت سربازی مشغول بکار باشم، تاریخ کارت پایان خدمتم 80/11/20 است ولی من تا پایان امتحانات خرداد ماه 81 در اختیار آموزش و پرورش بودم،تاریخ استخدامی من برای شرکت 81/04/31 است با این تفسیر من بعد از خدمت بلافاصله مشغول بکار شدم و آن فاصله حداکثری رعایت کردم بیمه تامین اجتماعی عنوان میکند که بایستی مستندات قانونی باشد. بنظرشما من چکار کنم لطفا” راهنمایی نمایید.ممنون از برنامه خوبتان

  1. باران مشاوره :

   این موضوع را فقط باید با کارشناسان بیمه درمیان بگذارید.

 6. نیما :

  درود من حدود یک سالی میشه عمل فتق داشتم با این اوضاع احتمالش است که معافیت پزشکی و کارت پایان خدمت بگیرم

  1. باران مشاوره :

   سلام نیما جان
   بستگی به این دارد که این عارضه کامل درمان شده باشد یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: