فوری: اعزام سربازان به دلیل کرونا به تعویق افتاد

تا یک اردییهشت هیچ اعزامی نخواهیم داشت

79 11,684

با شدیدتر شدن بیماری کرونا در روزهای اخیر نگرانی خانواده های سربازان افزایش یافته است. پیشتر سازمان نظام وظیفه از تمهیداتی برای غربالگری سربازان مشکوک به بیماری کرونا خبر داده بود. با توجه به اینکه سلامت سربازان همیشه جز اولویت های اصلی سازمان نظام وظیفه بوده است، سازمان نظام وظیفه تصمیم گرفت تا اعزام سربازان جدید را موقتا لغو کند.

لغو اعزام به خدمت سربازان به مدت دو ماه

به گزارش باران مشاوره و به نقل از ایلنا، سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا نیرو های مسلح از تعویق اعزام سربازان خبر داد. سردار رکتر حسن عراقی زاده اعلام کرد به دلیل بیماری کرونا تمام اعزام های جدید به مدت دو ماه به تعویق افتاده است. بدین ترتیب همه سربازانی که قرار بود در روز های آینده برای گذرندان دوران آموزشی به پادگان ها اعزام شوند، اعزامشان به تعویق می افتد.

اعزام جدید سربازان چه زمانی است؟

همانطور که اعلام شد تعویق اعزام ها به صورت دو ماهه انجام شده است. بدین ترتیب این سربازان در اول اردیبهشت سال 99 باید نسبت به اعزام خود اقدام کنند. بدیهی است چنانچه سربازی در اردیبهشت 99 نسبت به اعزام اقدام نکند مشمول قانون سرباز غایب خواهد شد و برای ایشان اضافه خدمت در نظر گرفته می شود.

تکلیف سربازان فعلی چه می شود؟

معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیرو های مسلح و سخنگوی قرارگاه مبارزه با کرونا این سازمان در ادامه گفت: برخی از سربازانی که در انتهای دوره آموزشی هستند باید دوره آموزشی شان را به پایان برسانند. پادگان ها تمامی نکات بهداشتی را در حال حاضر رعایت می کنند.

تا یک اردییهشت هیچ اعزامی نخواهیم داشت

با توجه به اقدامات پیشگیرانه وظیفه عومی تا یکم اردیبهشت سال 99 هیچ اعزام به خدمتی صورت نمی گیرد. بدین ترتیب سربازانی که در فرودین سال 99 قرار بود به سربازی اعزام شوند دیگر دلیلی برای نگرانی از ییماری نخواهند داشت.

مشمولانی که در تاریخ 4 اسفند ماه به سربازی اعزام شدند نیز باید خدمتشان را به همان روال ادمه دهند زیرا اعزام این افراد ثبت شده است. اگر پادگان شما مرخصی داده است، ادامه روند خدمت را باید از همان محل خدمتتان پیگیری کنید.

تکلیف سرباز امریه ها چه خواهد شد

با توجه به لغو اعزام ها تا فروردین، مشمولانی که قرار بود در این ماه اعزام شوند و امریه داشتند نیز شامل قانون لغو دوره های آموزشی تا تاریخ یک اردیبهشت می شوند اما امریه آنها همچنان باقی است. مشمولان نگران سهمیه امریه خود نباشند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 79 تا
 1. مهدی :

  سلام من 1399.4.1 اعزام هستم ۶ روز میخواد به اعزامیم ولی هنوز معلوم نیست کجاه افتادم پلیس ۱۰+رفتم میگن هنوز معلوم نیست باید چیکار کنم

  1. باران مشاوره :

   آقا مهدی به خاطر افزایش پادگان های آموزشی، فشرده سازی دوره، طرح فاصله گذاری اجتماعی در پادگان و اعزام گروهی و … تا سه روز قبل از اعزام هم ممکن است طول بکشد.

 2. پوریا :

  سلام من می‌خوام تازه پست کنم با توجه به بیماری کرونا احتمال داره محل خدمتم بیوفته تو استان خودم ممنون

  1. باران مشاوره :

   پوریا جان تقسیم نیرو بر اساس نیاز پادگان ها انجام می شود.

 3. امیر :

  سلام من تا 30 دی 99 معافیت تحصیلی دارم به نظرتون اگه تا اون موقع کرونا تموم نشه چیکار باید انجام بدم یعنی با وجود کرونا وارد لیست غیبت میشم

  1. باران مشاوره :

   امیر جان صلاح کار خویش خسروان دانند. اگر خدمت نروید غیبت می خورید. یک تا سه ماه غیبت سه ماه اضافه خدمت دارد.

 4. فاطمه :

  سلام
  اعزامی های اسفند که به تعویق افتادن و اردیبهشت اعزام هستن ، این دوماه براشون جزو خدمت حساب میشه ؟

  1. باران مشاوره :

   خیر. جز خدمت آن افرادی حساب می شود که اعزام شده و به مرخصی رفته اند.

 5. پدرام :

  سلام خسته نباشید اعزام یک اردیبهشت به تعویق افتاده به تیر یا خرداد و اینکه دوره اموزشی به یک ماه کاهش یافته ؟

  1. باران مشاوره :

   اعزام اردیبهشت بر قرار خواهد بود و طول مدت آموزشی آن یک ماهه است.

 6. مهدی :

  سلام خسته نباید قبل عید رفتم ازمایش دادم قرار شد کمسیون برگذار بشه میخواستم ببینم کمسیون کی برگذار میشه؟

  1. باران مشاوره :

   آقا مهدی تا آخر فرودین ماه کمیسیون ها تعطیل هستند.

   1. مهدی :

    یعنی تو اردیبهشت باز میشه ؟ کمسیون برگذار میشه؟ اگ برگذار شدکی اعزام میشیم؟

    1. باران مشاوره :

     اعزام اردیبهشت و خرداد بر قرار است. کمیسیون ها هم فعلا تا آخر فروردین تعطیل هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: