تعیین محل خدمت سربازی برای فنی حرفه ای ها

43 9,311

طرح سرباز ماهر یکی از طرح های مهمی است که با جدیت تمام توسط سازمان نظام وظیفه در حال پیگیری است. برای سربازانی که در این طرح شرکت می کنند تسهیلاتی در نظر گرفته شده است. یکی از این تسهیلات تعیین محل خدمت سربازی برای هنرجویان پسر رشته های فنی حرفه ای و کاردانش است. در ادامه به جزئیات بیشتر این طرح می پردازیم.

فراهم شدن تعیین سازمان و محل خدمت هنرجویان پسر رشته های فنی حرفه ای

به گزارش باران مشاوره و به نقل از محمدرضا بسامی معاونت آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمانشاه، تفاهم نامه ای با ستاد کل نیروهای مسلح برای خدمت سربازی منعقد شده است. بدین ترتیب کسانی که در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند یا دانش آموزانی که دارای گواهینامه های مهارتی هستند می توانند از مشوق های سربازی بهره مند شوند.

این مشوق ها در سه سطح به این افراد ارائه می شود:

 1. پیش از خدمت
 2. حین خدمت
 3. پس از خدمت

ابن سازمان هدف خود را از امضای این تفاهم نامه تحقق برنامه هایش در راستای توسعه و تقویت آموزش های مهارتی عنوان کرده است.

مشوق های پیش از خدمت فنی حرفه های و مهارت دیده ها

آن دسته از دانش آموزانی که گواهینامه مهارتی دارند و یا کسانی که در هنرستان ها هنرجو هستند می توانند قبل از اعزام به سربازی علاوه بر تعیین محل خدمت، سازمانی که می خواهند در آن خدمت کنند را نیز انتخاب کنند.

تغییر زمان اعزام به خدمت سربازی یکی دیگر از مشوق های هنرجوهای هنرستانی_کاردانشی و داشن آموزان مهارت دیده است. معمولا تغییر زمان اعزام تابع شرایط خاص خود است اما این افراد می توانند به عنوان مشوق از این تسهیلات بهره مند شوند.

علاوه بر دو مورد فوق این افراد می توانند از تسهیلات امریه نیز استفاده کنند و تحت عنوان امریه سرباز مربی خدمت سربازی شان را سپری کنند. توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی از مزایا و معایب امریه سربازی اطلاع کسب کنید. جالب است بدانید که سرباز مربیان از اولویت بیشتری نسبت به سایرین برای استخدام در پایان خدمت بهره مند هستند.

.

چرا هنرستانی ها و کاردانشی ها مشوق می گیرند؟

بنا بر اظهارات رییس اداره آموزش های فنی حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش استان کرمانشاه هدف از این مشوق ها این است که دانش آموزان بیشتری جذب هنرستان ها و آموزش های مهارتی شوند. لذا لازم است در این باره اطلاع رسانی ویژه ای انجام شود. در آینده نیاز جامعه به نیروی فنی و مهارتی بیشتر می شود. طرح سرباز مهار در همین راستا گام بر می دارد.

مرکز مشاوره تلفنی باران به مشمولان سربازی توصیه می کند تا در سامانه سرباز ماهر به آدرس اینترنتی http://www.smaher.ir مراجعه کرده و با ثبت نام در این سامانه از طرح های مفیدی مثل ثبت نام در طرح تحصیل همزمان با سربازی در سال 98 و یا مشوق های پنجگانه سربازان ماهر و … بهره مند شوند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 43 تا
 1. علی :

  سلام بنده مدرک icdlو حسابداری از فنی حرفه ای گرفتم میخواستم ببینم میتونم توی شهر خودمون خدمت کنم

  1. باران مشاوره :

   علی جان باید در سامانه ماهر ثبت نام کنی و از مشوق های این طرح بهره مند بشی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: