تغییر در تاریخ اعزام به خدمت سربازی در سال 99

تکلیف اعزامی های 19 اسفند 98 و 19 فرودین 99 مشخص شد

110 43,194

با شیوع بیماری کرونا سازمان نظام وظیفه تصمیم به لغو اعزام های خود گرفت. گروه اول سربازان در تاریخ 4 اسفند اعزام شدند اما اعزام سربازان در تاریخ 19 اسفند به اردیبهشت سال 99 موکول شد. این تغییرات باعث سردرگمی مشمولان خدمت سربازی شده است به همین جهت سازمان نظام وظیفه تصمیم گرفته است تا در اعزام های شش ماه اول سال 99 تغییراتی ایجاد کند.

تغییر اعزام های سربازی در شش ماه اول سال نود و نه

به گزارش باران مشاوره و به نقل از موج نو، رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا سردار تقی مهری در ارتباط با اعزام های لغو شده در سال جاری گفت: قرار بر این است تا تغییراتی در اعزام های شش ماه اول سال نود و نه داشته باشیم. یکی از این تغییرات این است که در شش ماه نخست دیگر مشمولان در تاریخ 19 هر ماه اعزام نشده و اعزام ها در تاریخ یکم، دوم و سوم هر ماه صورت می گیرد.

جزئیات تغییر زمان اعزام به خدمت 99

سابقا مشمولان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر اول ماه های زوج و مشمولان با مدرک تحصیلی پایین تر در تاریخ نوزدهم هر ماه اعزام می شدند. روند اعزام ها برای شش ماه اول سال نود و نه بر اساس دستور العمل زیر خواهد بود.

 • مشمولان دارای مدرک دانشگاهی در تاریح یکم هر ماه اعزام می شوند. منظور از مدرک دانشگاهی مدارک کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا خواهد بود.
 • مشمولان با مدرک تحصیلی غیر دانشگاهی در تاریخ سوم هر ماه اعزام می شوند. منظور از مدرک تحصیلی غیر دانشگاهی دیپلم و زیر دیپلم است.

باران مشاوره به شما توصیه می کند برای اطلاعا بیشتر به اعزام به خدمت سربازی مراجعه کنید.

تکلیف اعزامی های فرودین 99 چه می شود؟

به دلیل بیماری کرونا و در راستای حفظ سلامت سربازان هیچ اعزامی در فروردین سال 99 انجام نمی شود. آن درسته از مشمولانی که برگ اعزام به خدمت در تاریخ 19 فروردین داشتند نیز در تاریخ 99/02/01 و 99/02/03 اعزام خواهند شد.

تکلیف سربازانی که مرخصی گرفته اند چیست؟

با توجه به بیماری کرونا تغییراتی در سربازی مشمولان ایجاد شد که باعث ابهام شده است. چنانچه وضعیت سربازی شامل هر یک از سه موارد زیر شود، این سرباز باید طبق برنامه اعلام شده در مرکز آموزش یا محل خدمت حاضر شود. اگر هنوز برنامه ای به این فرد داده نشده باید منتظر اعلام زمان و محل خدمت یا آموزش و … بماند. سربازان از مراجعه غیر ضروری به وظیفه عمومی خود داری کنند.

 1. سربازانی که به خدمت اعزام شده و همان ابتدا به مرخصی رفته اند. فرقی ندارد که وسیله گرفته اند یا نه.
 2. سربازانی که آموزششان شروع شده و بعد از یکی دو هفته یا … به مرخصی رفته اند.
 3. سربازانی که در پایان دوره مرخصی یا حین خدمت به مرخصی رفته اند.
[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 110 تا
 1. مهدی :

  سلام وقت بخیر .بنده در تاریخ ۱۴۰۰/۳/۲ تاریخ فارق التحصیلی بنده هست میخواستم بدونم تا چه تاریخی مهلت دارم دفترچه پست کنم

  1. باران مشاوره :

   سلام
   از تاریخ فراغت از تحصیل یکسال مهلت داری

 2. عبود :

  سلام، من تاریخ اعزامم. 400/4/1هستش.ولی مشکلی برام پیش اومده از بستگانم یکی فوت کرده آیا تاریخ اعزامم تمدید میشه به برج 6 یا 7؟

  1. باران مشاوره :

   باید بستگان درجه یک خانواده باشه یعنی پدر مادر خواهر برادر فرزند همسر و …

 3. Paria :

  سلام .خسته نباشین
  اعزامی های ۹۹/۲/۳پایان خدمتشون چه تاریخی میشه؟؟‌؟

  1. باران مشاوره :

   پریا خانم بستگی دارد در چه نیرویی خدمت می کنند.

 4. حسن :

  سلام خسته نباشید ببخشید من تو تیر ماه میخوام دفترچه پست کنم آخر هاش مدرک تحصیلیم هم کارشناسی هست میخواستم بدونم کی اعزام میشم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. باران مشاوره :

   حسن آقا اعزام با توجه به ظرفیت اعزام و … تعین می شود. از پلیس + 10 بپرسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: