تمدید دوره آموزشی یک ماهه تا مهر 99

10 2,268

شیوع کرونا بسیاری از برنامه ریزی های قطعی کشور را دستخوش تغییرات کرد. به دلیل حل نشدن این معضل، اصولا باید این تغییرات به حال خود باقی بمانند. یکی از قوانین تغییر یافته در این زمینه، کاهش طول مدت دوره آموزشی خدمت سربازی از دو ماه به یک ماه بود.

دوره آموزشی معمولا سخت ترین دوره خدمت محسوب می شود. با توجه به این موضوع بسیاری از سربازان خواهند اعزام زودتر از موعد بودند و می خواستند از مدت آموزشی یک ماهه بهره مند شوند.

در حال خاضر مشمولان سربازی با این سوال مواجه هستند که یک ماهه بودن مدت آموزشی (دوره آموزشی فشرده) تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد؟

آموزشی فشرده تا مهر 99

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، دوره آموزش خدمت سربازی که به یک ماه تقلیل یافته بود، همچنان یک ماهه است و حداقل تا مهر ماه تغییری ایجاد نخواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: شیوع کرونا باعث شد ستاد کل نیروهای مسلح مدت دوره آموزش سربازی را کاهش دهد. کاهش دوره آموزشی خدمت سربازی به تمام یگان ها و مراکز آموزشی اعلام شد.

پرتکل های بهداشتی به گونه ویژه ای به منظور حفظ سلامت سربازان تهیه و ابلاغ شد که تا کنون نیز به طور جد اجرا می شود.

چرا مدت آموزشی بعضی مراکز بیشتر از یک ماه است؟

دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور گفت: در موارد نادری ممکن است مدت آموزشی سربازی برای برخی از سربازان بیشتر از یک ماه شده باشد. امکان دارد تعطیلات تأخیر چند روزه ای در این زمینه ایجاد کرده باشد که در حال بررسی هستیم ولی در حالت کلی چنین نیست.

وی افزود: در حال حاضر تصمیم بر ادامه این روند تا مهرماه است. پس از آن نیز با توجه به شرایط در این مورد تصمیمات اتخاذ می شود.

آیا کاهش آموزشی مدت سربازی را نیز کم کرده است؟

رحیمی پور تاکید کرد: کاهش فعلی مدت دوره آموزشی سربازی به معنای کسر خدمت نیست. مدت خدمت سربازی هیچ تغییری نکرده است.

وی افزود: علاوه بر این، دستورالعمل های بهداشتی به طور جدی در محیط های آموزشی و پادگان ها اجرا و رعایت می شود. محیط هایی که سربازان در آن ها حضور دارند ضد عفونی و وضعیت سلامتی آنان کنترل می شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 10 تا
 1. آرش :

  من اعزامم 5/1 هست و اعزام مجدد هستم،احتمال داره دوباره من رو اموزشی نگهدارن؟؟

  1. باران مشاوره :

   آرش جان نیرو ها این اختیار رو دارن که مدت آموزشی رو بیشتر کنن

 2. یاسر :

  سلام اما ظاهرا ۵شنبه خبر اومد که باز هم به ۲ماه افزایش پیدا کرده ایا این خبر صحت داره یا نه؟و اینکه منظورشون ۲ماه کامله یا ۴۵ روز؟ من ۵/۱ اعزامم

  1. باران مشاوره :

   یاسر خان آموزشی می تواند فشرده برگزار شود. نیرو این اختیار را دارند که آموزشی را فشرده یا به صورت عادی برگزار کنند. در دوره های پیشین نیروزمینی ارتش 6 هفته، مرزبانی 45 روز و بعضی جاها اموزشی یک ماهه و معاف از رزم 15 روزه بودند. کسانی که برگ سبز بسیج را داشتند از آموزشی معاف می شدند.
   در حال حاضر ناجا اطلاعیه داده که سربازهای این سازمان قرار است 2 ماه اموزش ببیند و در ناجا دیگر خبری از آموزشی فشرده نست.
   البته این خبر دیروز از سایت ناجا حذف شده است و نمی دانم دقیقا تکلیف چیست.

   پاسخ سوال شما به روز شد. اموزشی دو ماهه ناجا لغو شد و مانند سایر سربازان شد.

 3. Reza_985 :

  سلام وقت بخیر
  زمان اعزام من ۱مرداد هست و من معاف از رزم شدم میخواستم بدونم آموزشی برا‌ من ۲هفته هست عین بچه ها خرداد یا ۱ماه هست
  با تشکر

  1. باران مشاوره :

   رضا جان ستاد کل گفته می تواند دو هفته ای باشد منتها تصمیم گیری نهایی به نیروها واگذار شده است.

 4. پوریا :

  سلام اعزام ۱شهریورم هستم آیا آموزشی یک ماه میباشد یانه اون تاریخ

  1. باران مشاوره :

   تا مهر ماه تمدید شده است.

 5. مهران :

  ایا به خاطر شیوع دوباره کرونا ممکن است اعزام مردادی ها تعویق بشه اعزامشون ؟

  1. باران مشاوره :

   مهران هر چیزی امکان دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: