توقف اعزام به خدمت گروهی معاف از رزم ها در اردیبهشت

2 1,249
۵/۵ - (۱ امتیاز)

در پی شیوع کرونا در ایران و سایر کشورهای جهان، حفظ سلامت مردم به اولویت اول تمام دولت ها تبدیل شده است. سربازان جزء اقشاری هستند که بدلیل تماس زیاد با یکدیگر و همچنین تنوع شهر محل زندگی بیشتر از بقیه اقشار جامعه در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. سازمان نظام وظیفه عمومی کشور در راستای حفظ سلامت این عزیزان اقدامات موثری انجام داده است.

سربازان معاف از رزم فعلا به خدمت اعزام نمی شوند

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری به تدابیر سازمان وظیفه عمومی و نیروهای مسلح برای حفظ سلامت سربازان اشاره کرد و گفت: تا کنون اقدامات زیادی برای جلوگیری از ابتلای سربازان به بیماری کرونا انجام داده ایم. از جمله این اقدامات می توان به انجام چندین مرحله غربالگری، ضد عفونی کردن محیط های پادگان و مراکز محل تردد سربازان، نظارت بیشتر به رعایت بهداشت فردی و جمعی و … اشاره کرد.

کدام سربازان معاف از رزم فعلا اعزام نمی شوند؟

وی ادامه داد: در راستای  سیاست های پیش گیرانه از بیماری کرونا تصمیم گرفته ایم اعزام سربازان معاف از رزم را در اردیبهشت ماه سال جاری متوقف کنیم. بنابراین برخی از سربازان دارای معافیت از رزم در این ماه به سربازی اعزام نخواهند شد.

وی در توضیح این موضوع بیان کرد: در این دوره اعزام  سربازان دارای بیماری های مزمن آسمی، قلبی و عروقی، خونی، گوارشی و عفونی انجام نمی شود و اعزام این سربازان تمدید شده است. طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز به خوبی در پادگان ها انجام می شود و جای هیچ پونه نگرانی برای سربازان و خانواده های آنان وجود ندارد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. امیرحسین :

  خسته نباشی من پدرم مدت یک سال جهبه بوده.در لشگر۲۸روح اله چقدر کسری خدمت تعلق میگرد

  1. باران مشاوره :

   به ازای هر ماه سابقه ایثارگری ۱۲ روز کسری میدهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: