مجوز جذب نیرو امریه توسط شرکت های خلاق ۱۴۰۲ صادر شد

0 1,499

معمولا عمده اعضای شرکت های دانش بنیان و خلاق دانشجویانی هستند که هنوز به خدمت سربازی اعزام نشده اند و با اتمام مهلت تحصیل در زمره مشمولین سازمان وظیفه عمومی قرار می گیرند و باید به خدمت سربازی اعزام شوند.

با توجه به اینکه بسیاری از این افراد جز مهره های کلیدی شرکت هستند در صورت جدای آنها شرکت ها با چالش جدی روبرو می شوند از این رو بنیاد ملی نخبگان در راستای حمایت از شرکت ها اجازه می دهد مهره های کلیدی شرکت های دانش بنیان خدمت خود را در قالب امریه در همان شرکت انجام دهند.

این تسهیلات فقط شامل حال شرکت های دانش بنیان می شد و شرکت های خلاق اجازه گرفتن نیروی امریه نداشتند.

با پیگیری های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طرح امریه در شرکت های خلاق نیز امکان پذیر شد که در ادامه به آن می پردازیم.

آیا شرکت های خلاق می توانند نیروی امریه جذب نمایند

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایرنا، محمد خاکساری رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری روز دوشنبه اظهار داشت: با پیگیری های این معاونت، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق به مدت ۲ سال و به تعداد ۲۰۰ نفر در سال موافقت کرد.

وی افزود: سهمیه اختصاص یافته به شرکت های خلاق، جدا از سهمیه هزار و ۵۰۰ نفره اختصاص یافته به شرکت های دانش بنیان است و با توجه به اهمیت شرکت های صنایع خلاق در زیست بوم نوآوری کشور تلاش این معاونت بر این است که سهمیه تخصیصی به صنایع خلاق در سال‌های آینده افزایش یابد.

افزایش ظرفیت امریه شرکت های دانش بنیان

رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری یادآور شد: جلب موافقت ستاد کل نیروهای مسلح برای افزایش ظرفیت امریه شرکت‌های دانش بنیان همواره در دستور کار این معاونت قرار داشته است.

خاکساری تصریح کرد: تسهیلات کارکنان وظیفه مامور (امریه سربازی) در شرکت‌های دانش بنیان از تجربیات بسیار موفق در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نگهداشت نیروهای نخبه در کشور است، به طوری که براساس بررسی انجام شده، بیشتر قریب به اتفاق نیروهای کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان که از این تسهیلات استفاده کرده بودند، در کشور ماندگار شده و کسب و کار دانش‌بنیان خود را ادامه داده‌اند. تجربه‌ای که بسیار امیدواریم در اکوسیستم صنایع خلاق هم تکرار شود.

براساس گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، وی به آغاز پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق اشاره کرد و گفت: ثبت نام از متقاضیان امریه در شرکت‌های خلاق، طبق دستورالعمل ساماندهی کارکنان وظیفه و ضوابط پیش بینی شده ستاد کل نیروهای مسلح از طریق سامانه «فراخوان، ثبت نام و جذب کارکنان وظیفه» انجام می‌شود.

باران مشاوره توصیه می کند متقاضییان امریه سربازی شرایط سایر سازمان های امریه گیر را نیز بررسی کنند.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
۱امریه آستان قدس رضوی۲طرح سرباز سازندگی
۳امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات۴امریه وزارت دفاع
۵امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)۶امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۷امریه سازمان ملی استاندارد۸امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
۹امریه سازمان انرژی اتمی۱۰امریه صدا و سیما
۱۱امریه وزارت فرهنگ و ارشاد۱۲امریه سپاه
۱۳امریه وزارت راه و شهرسازی۱۴امریه سرباز معلم
۱۵امریه وزارت اقتصاد و دارایی۱۶امریه وزارت نفت
۱۷امریه وزارت کار۱۸امریه وزارت نیرو
۱۹امریه وزارت آموزش و پرورش۲۰امریه وزارت بهداشت
۲۱امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت۲۲ امریه وزارت ورزش و جوانان
۲۳امریه وزارت جهاد کشاورزی۲۴امریه صاایران
۲۵امریه موسسه بیت الاحزان۲۵امریه ریاست جمهوری
۲۶امریه دانش بنیان۲۷امریه وزارت علوم

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: