مجوز جذب نیرو امریه توسط شرکت های خلاق 1402 صادر شد

0 6,447

معمولا عمده اعضای شرکت های دانش بنیان و خلاق دانشجویانی هستند که هنوز به خدمت سربازی اعزام نشده اند و با اتمام مهلت تحصیل در زمره مشمولین سازمان وظیفه عمومی قرار می گیرند و باید به خدمت سربازی اعزام شوند.

با توجه به اینکه بسیاری از این افراد جز مهره های کلیدی شرکت هستند در صورت جدای آنها شرکت ها با چالش جدی روبرو می شوند از این رو بنیاد ملی نخبگان در راستای حمایت از شرکت ها اجازه می دهد مهره های کلیدی شرکت های دانش بنیان خدمت خود را در قالب امریه در همان شرکت انجام دهند.

این تسهیلات فقط شامل حال شرکت های دانش بنیان می شد و شرکت های خلاق اجازه گرفتن نیروی امریه نداشتند.

با پیگیری های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طرح امریه در شرکت های خلاق نیز امکان پذیر شد که در ادامه به آن می پردازیم.

آیا شرکت های خلاق می توانند نیروی امریه جذب نمایند

به گزارش باران مشاوره به نقل از ایرنا، محمد خاکساری رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری روز دوشنبه اظهار داشت: با پیگیری های این معاونت، معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق به مدت ۲ سال و به تعداد ۲۰۰ نفر در سال موافقت کرد.

وی افزود: سهمیه اختصاص یافته به شرکت های خلاق، جدا از سهمیه هزار و ۵۰۰ نفره اختصاص یافته به شرکت های دانش بنیان است و با توجه به اهمیت شرکت های صنایع خلاق در زیست بوم نوآوری کشور تلاش این معاونت بر این است که سهمیه تخصیصی به صنایع خلاق در سال‌های آینده افزایش یابد.

افزایش ظرفیت امریه شرکت های دانش بنیان

رییس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری یادآور شد: جلب موافقت ستاد کل نیروهای مسلح برای افزایش ظرفیت امریه شرکت‌های دانش بنیان همواره در دستور کار این معاونت قرار داشته است.

خاکساری تصریح کرد: تسهیلات کارکنان وظیفه مامور (امریه سربازی) در شرکت‌های دانش بنیان از تجربیات بسیار موفق در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نگهداشت نیروهای نخبه در کشور است، به طوری که براساس بررسی انجام شده، بیشتر قریب به اتفاق نیروهای کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان که از این تسهیلات استفاده کرده بودند، در کشور ماندگار شده و کسب و کار دانش‌بنیان خود را ادامه داده‌اند. تجربه‌ای که بسیار امیدواریم در اکوسیستم صنایع خلاق هم تکرار شود.

براساس گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، وی به آغاز پذیرش نیروهای امریه نظام وظیفه در شرکت‌های خلاق اشاره کرد و گفت: ثبت نام از متقاضیان امریه در شرکت‌های خلاق، طبق دستورالعمل ساماندهی کارکنان وظیفه و ضوابط پیش بینی شده ستاد کل نیروهای مسلح از طریق سامانه «فراخوان، ثبت نام و جذب کارکنان وظیفه» انجام می‌شود.

باران مشاوره توصیه می کند متقاضییان امریه سربازی شرایط سایر سازمان های امریه گیر را نیز بررسی کنند.

ردیفنام سازمان یا وزارتخانهردیفنام سازمان یا وزارتخانه
1امریه آستان قدس رضوی2طرح سرباز سازندگی
3امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات4امریه وزارت دفاع
5امریه ستاد اجرایی فرمان امام(ره)6امریه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
7امریه سازمان ملی استاندارد8امریه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)
9امریه سازمان انرژی اتمی10امریه صدا و سیما
11امریه وزارت فرهنگ و ارشاد12امریه سپاه
13امریه وزارت راه و شهرسازی14امریه سرباز معلم
15امریه وزارت اقتصاد و دارایی16امریه وزارت نفت
17امریه وزارت کار18امریه وزارت نیرو
19امریه وزارت آموزش و پرورش20امریه وزارت بهداشت
21امریه وزارت صنعت، معدن و تجارت22 امریه وزارت ورزش و جوانان
23امریه وزارت جهاد کشاورزی24امریه صاایران
25امریه موسسه بیت الاحزان25امریه ریاست جمهوری
26امریه دانش بنیان27امریه وزارت علوم

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: