جریمه کارفرمایان برای به کارگیری مشمولان غایب چقدر است؟

4 2,212

بر اساس قانون نه تنها مشمولان غایب خدمت سربازی با محدودیت هایی مواجه هستند بلکه جریمه به کارگیری این افراد دامن گیر کارفرماهایشان نیز می شود. جنس جریمه کارفرماهای خاطی مالی بوده و این متخلفین جریمه ای مثل زندان و … ندارند.

اشتغال برای غایبین خدمت جریمه دارد

در قانون نظام وظیفه، محدودیت هایی برای مشمولان غایب و فراری در نظر گرفته شده است. این محدودیت ها این روزها در طیف وسیعی در حال اجراست. یکی از این محدودیت ها، جریمه کارفرماهای مشمولان غایب است. بکارگیری مشمول غایب موجب زیان به سازمان نظام وظیفه می شود از این رو چنانچه شخصی به مشمول غایب سربازی شغل بدهد باید خسارت سازمان نظام وظیفه را پرداخت کند.

مبلغ جریمه کارفرمایان خاطی

مبلغ جریمه بستگی به سابقه کارفرما در امر بکارگیری مشمول غایب سربازی دارد. برای بار اول کارفرما هزینه یک سرباز که نه میلیون و نهصد و پانزده هزار تومان است را به عنوان جریمه چرداخت خواهد کرد. درصورتی که کارفرما بیش از یکبار سابفه بکارگیری غایبین خدمت را داشته باشد مبلغ جریمه سه سرباز که چیزی حدود سی میلیون تومان می شود را خواهد پرداخت.

اگر شما جز غایبین خدمت سربازی هستید بهتر است استعلام غیبت سربازی را گرفته و در صورت وجود سابقه غیبت، مدارک مورد نیاز کوجه کردن غیبت سربازی را فراهم کنید تا شاید غیببتان توجیه شود.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چناچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 4 تا
 1. محمدرضا :

  ببخشید اینو میگم اما خیلی از غایبین هستن که براحتی در مغازه ها و یا شغل ازاد دارن و یا مثلا شغل اینترنتی دارن یا حتی بعضی ها در کارخونه وشرکت استخدام شدن و حتی بیمه هم شدن وتازه خیلی ازغایبینم خودشون صاحب شغلن این قوانین مدت هاست وجود داره ولی در اجرا متاسفانه خیلی مشکل داریم که باعث شده این تقریبا سه میلیون غایب به وجود اید یعنی واقعا برای این ها هیچ پیگیری صورت نمیگیرد؟ مگر غایب بالای یه سال فراری محسوب نمیشه؟ من خودم دورادور بااین افراد برخورد داشته ام وعده زیادی ازانها مخصوصا صاحب کارها میگویندهرگز به اختیار خود نمیایند به نظرمن برای این گونه افراد چاره فقط یا دستگیریه یا قطع حقوق یا درامدشون

  1. باران مشاوره :

   غایب بعد از یک سال غیبت باز هم غایب خواهند ماند.

  2. محمد :

   فشار بخور

  3. alu :

   محمدرضا، با این همه عقده لازمه که خودتو به روانپزشک معرفی کنی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: