جزئیات امریه سربازی سمن ها

نحوه اخذ امریه سربازی در سازمان های مردم نهاد (زیر نظر وزارت ورزش و جوانان) اعلام شد

0 1,694

با توجه به تفاهم نامه ای که بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح منعقد گردیده بود، مشمولانی که در داخل تشکل های کارآفرین فعالیت می کنند، می توانند از امریه سربازی برای گذراندن دوره سربازی در همان تشکل بهره مند شوند. به این شکل که ۶ ماه پایان دوره خدمت سربازی را می توانند به عنوان سرباز امریه در همان تشکل ها بگذرانند.

جزئیات امریه سربازی سمن ها

به گزارش ایسنا محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوان گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کارگزار انجام ارائه تسهیلات سربازی شده است. از این پس تقسیم بندی سهمیه دستگاه ها به این معاونت ارائه می شود. در مجموع تعداد افرادی که امسال می توانند از این تسهیلات استفاده کنند 2000 نفر می باشد که این تعداد بین سازمان های مختلفی مانند وزارت ورزش و جوانان، وزارت صمت، معاونت علمی و فناوری و… که در این حوزه کار می کنند تقسیم می شود.

سهمیه امریه معاونت جوانان

محمد مهدی تندگویان گفت :مجموع سهمیه تعلق گرفته امسال به معاونت جوانان 80 نفر است. نحوه تخصیص این سهمیه دو مدل دارد به طوری که یک ظرفیت 50 نفره و  یک ظرفیت 30 نفره با دو مدل و شاخص گوناگون تقسیم بندی می شوند. با توجه به اینکه دستور فرماندهی کل قوا و مقام معظم رهبری بیشتر بر اساس شرکت های دانش بنیان و تشکل های فعال در این حوزه است، ما نیز در تلاش هستیم در کنار موضوع سمن های دانش بنیان، موضوع نخبگان اجتماعی را نیز در دستورالعمل اضافه کنیم. با این شاخصه ها 80 نفر از افرادی که در تشکل های مردم نهاد مشغول فعالیت باشند را معرفی خواهیم کرد.

تندگویان در ادامه بیان کرد: افرادی این تسهیلات شاملشان می شود که دبیر، مسئول یا سرپرست یک سازمان مردم نهاد حوزه جوانان باشند. تعداد سربازانی که این شرایط را دارا باشند این قدر زیاد نیستند و بسیاری هم فقط عضو یک سازمان مردم نهاد هستند و نمی توانیم به آنها این تسهیلات را ارائه دهیم. سقف این سهیمه 80 نفری تا پایان امسال این تعداد می باشد و سال بعد احتمالاً با توجه به آماری که ارائه خواهد شد، افزایش می یابد.

توضیح سردار کمالی در مورد امریه سمن ها

سردار کمالی رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح طی اظهاراتی در اردیبهشت ماه سال 98 در مورد طرح امریه سمن ها گفت: این طرح فقط در حد پیشنهاد است. تصمیم گیری در مورد خدمت نظام وظیفه فقط باید از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه عمومی باشد. تا زمانی که ستاد کل موضوعی را تایید نکند، از سوی هر مسئول دیگری بیان شود، قابل پذیرش نمی باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله “طرح امریه سربازی سمن ها فعلا در حد پیشنهاد است” مراجعه کنید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: